KŘENOVSKÉ BIGBÍT 2012

23. 06. 2012, 16:00 - 24. 06. 2012, 02:30

Organizátor: Fotbalový klub SK Křenovice

Místo konání: Sokolské sportovní hřiště

Po loňském úspěšném pokračování festivalu Křenovské bigbít, jsme se rozhodli pro uspořádání III. ročníku, který proběhne 23. 6. 2012.

Místo konání:

Křenovice u Slavkova – sokolské sportovní hřiště Křenovice, ulice Sokolská.

START:

Začátek v 16 hodin.
Vstupné do 17 hod. – 120 Kč, od 17hod. – 150Kč

Info:

www.krenovskebigbit.cz.cr

Facebook:

Křenovské bigbít

Již teď bychom Vám rádi sdělili několik novinek o festivalu. Největší je asi výběr interpreta jako hlavní hvězdy festivalu – kapela Blue Effect.

Dále SK Křenovice spolu s rádiem BEAT a Blue Effectem pořádá soutěž o předkapelu Blue Effectu.  Uzávěrka přihlášek je do 8. 6. 2012, info o kapele + ukázku tvorby zasílejte na mail pořadatele. Pravidla naleznete na stránkách Bigbítu.

INFO: Pavel Čáslava, tel: 731 104 075, mail:
pavel.caja@volny.cz, www.skkrenovice.cz

Potvrzené kapely:

Blue Effect

www.blueeffect.cz

Je mi velkou ctí uvést na našem festivalu jednu z předních kapel progresivního bigbítu u nás. Kapelu Blue effect není třeba dlouze představovat. Založil ji v r 1968 její dosavadní frontman a jeden z nejuznávanějších českých kytaristů Radim Hladík (ex Matadors). V kapele se během její éry vystřídala celá řada významných osobností naší hudební scény, mj. Vladimír Mišík, Lešek Semelka, David Koller.

V současné době se můžete po boku již zmiňovaného Radima Hladíka těšit i na zpěváka Honzu Křížka (ex Walk Choc Ice, Kollerband, ...), baskytaristu Wojttecha (ex T.H.C., Petr Reichert, ...) a bubeníka Václava Zimu (ex ETC., Krausberry, ...).

Blue Effect má za sebou celou řadu hitů jako například: „Čajovna, Golem, Něžná, I like The World“ a v neposlední řadě hitovku „Sluneční hrob“ kterou můžete znát z filmu Pelíšky. Kapela je známá také svým nezaměnitelným způsobem živého vystupování a velkou dávkou progresivity, takže se návštěvníci Křenovského bigbítu mají rozhodně na co těšit.

Myst – Led Zeppelin revival

http://www.ledzeppelin-revival.com

Křenovské bigbít vám také letos představí vynikající brněnský revival hard rockové legendy 70. let – kapely Led Zeppelin. Kapelu můžete znát mimo jiné z tradičních brněnských Večerů legend. Těšit se můžete na skvělou show a přesně zvládnuté skladby á la Led Zeppelin.

The Madmen

http://www.madmen.cz/

Po loňském úspěšném vystoupení se k nám opět vrátí brněnská rocková legenda The Madmen v čele s kytaristou Milošem Morávkem, se svým osvědčeným repertoárem založeným na slavných kapelách Uriah Heep a Deep Purple.

K2(kádvě)

http://www.kadve.eu

Festival zakončí, po loňském úspěchu The Apless, opět dívčí kapela s názvem K2(kádvě). Je to velmi talentovaná mladá formace z Hradce Králové, která svůj hudební styl označuje jako „živelný poprockpunk“. Holky aktuálně propagují své album: Czech it rockolution, které pokřtili Petr Bende a Petr Kolář.

Mezi významné úspěchy této dívčí formace patří vítězství v soutěži rádia Beat – Naděje beatu s písní „Why Do You Do That To Me“. K2 vystupují na domácích akcích (Rock for People, Masters of Rock), ale také v Německu, Polsku a samozřejmě na Slovensku. Rovněž mají za sebou svůj první videoklip k písni GO, který můžete spatřit na TV ÓČKO.

Při jejich vystoupení se můžete těšit mimo vlastní tvorby také na oblíbené převzaté písně od kapel jako jsou AC/DC, The Offspring, Nirvana, Lenny Kravitz, Deep Purple a jiné.

Hemi Head

http://www.hemihead.cz

Neotřelá rock-metalová kapela z Prahy, kombinující nekompromisní tvrdé podklady s obrovskou porcí melodiky a chytlavých refrénů. Koncertní vystoupení HEMI HEAD jsou, dle slov členů kapely, vždy plná energie a syrového kumštu.

Kapela má za sebou několik studiových nahrávek a jedno EP s názvem „Leave Them Behind“. Největším koncertním úspěchem byla, krom festivalů, účast na turné po Maďarsku s kapelou Don Gatto (předskokan Pro-Pain na evropském turné).

……………… prostě bigbít……………

Web: http://www.krenovskebigbit.cz.cr