Napsali o nás

Tiskové zprávy a články, které byly publikovány o naší obci. 

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8   Následující   ››

Křenovice zakázaly automaty. Nádražní restauraci to ohrozí na existenci

Noviny Křenovice – Je mnoho úhlů pohledu, které lze uplatnit při debatě na téma zákaz hazardu. V Křenovicích se vedení vesnice rozhodlo uplatnit především hledisko morální. Nelze se tedy divit, že přišlo s jednoznačným závěrem: vyhláškou, která na celém území obce zakazuje provozování sázkových her, loterií a jiných podobných her. 

 

Nalijme si čistého vína, vyzývá umělecký kovář

Noviny Tradice se musí udržovat, takže na přelomu roku redakce Vyškovského deníku Rovnost stejně jako v předchozích letech zamířila do Křenovic k uměleckému kováři Oldřichu Bartoškovi, aby se přesvědčila, k čemu pro letošek svým novoročním přáním vyzývá. 

 

Kanalizace, vodovod, chodník. Příští rok plánují řadu oprav

Noviny Dvě velké investiční akce che v příštím roce dotáhnout do konce vedení Křenovic.

 

Vyškovský deník - Otázka propojení dvou železničních tratí: další varianta je ve hře

Noviny Myšlenka propojit dvě železniční tratě, které lemují Křenovice z východu a západu, vznikla už za doby druhé světové války.

 

Vyškovský deník - Křenovické koupaliště se dočká proměny. Na řadě je demolice

Noviny Je tomu už jedenáct let, co lidé měli naposledy možnost navštívit koupaliště v Křenovicích. Nedostatek peněz ho tehdy uzavřel a od té doby areál chátrá. Proces nyní dospěl do bodu, kdy budovy na bývalém koupališti už nic nezachrání. Půjdou k zemi. Vedení obce totiž požádalo stavební úřad ve Slavkově u Brna o povolení k demolici.

 

Vyškovský deník - Kanón stíhají nabít třikrát za minutu

Noviny Napoleonské období Petra Žampacha láká už od začátku devadesátých let.

 

Vyškovský deník - Šarvátku máme asi autentickou

Noviny Umělecký kovář Oldřich Bartošek z Křenovic se chystá znovu do vojenského.

 

Vyškovský deník - Sváteční anketa sportovních osobností Vyškovska

Noviny Na otázky odpovídala i gymnastka Nataly Hamříková z Křenovic.

 

Vyškovský deník - Gymnastiky Traska potvrdily příslušnost k české elitě

Noviny V hlavní kategorii zvítězily členky TART Brno před Ideastavem Praha. Členkou vítězného družstva, které této disciplíně kraluje už tři roky, byla Křenovanka Nataly Hamříková.

 

Vyškovský deník - Práce na Löw-Beerově vile kováře zaměstnají až do léta

Noviny Schodišťová i balkonová zábradlí, mříže na oknech. Veškeré kovářské práce na známé brněnské Löw-Beerově vile momentálně zaměstnávají křenovického uměleckého kováře a restaurátora Oldřicha Bartoška.

 

Vyškovský deník - Michala Žáčka už soupeři berou vážně. Vyrostl i výkon

Noviny V závodnické sezoně 2012 občas ještě na cestu před sebou koukl skrz volant. Na trati působil nenápadně, nikoho neobtěžoval, neboural.

 

Vyškovský deník - Soustava poldrů a mokřadů u Křenovic zadrží vodu v krajině

Noviny Soustava poldrů, mokřadů a tůní, která má vesnici ochránit před velkou vodou, začne v Křenovicích vznikat v příštím roce. Obec totiž získala mnohamilionovou dotaci, díky které může obnovit i nefunkční mlýnský náhon.

 

Vyškovský deník - Pojďme hledat ten správný směr, vyzývá kovář

Noviny Znovu z kovu, znovu originální. Rodina, přátelé i obchodní partneři už novoroční péefko od křenovického uměleckého kováře Oldřicha Bartoška dostali, ten znovu nezapomněl ani na redakci Vyškovského deníku Rovnost.

 

Vyškovský deník - Skrýval se nacistům. Utekl i před komunisty

Noviny Křenovický rodák Otakar Černý byl za druhé světové války a také po ní, kdy emigroval do Anglie, členem britského Královského letectva.

 

Vyškovský deník - V bitvě tří císařů u Slavkova vyhráli Křenovičtí

Noviny Zatímco před dvěma sty osmi lety, ačkoliv se vlády pomalu ujímala zima, bylo také v Křenovicích zřejmě hodně dusno, právě teď, když se má odehrát stejná událost, se už z dálky ozývá ze dvora obecní hospody hlasitý smích.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8   Následující   ››