Napsali o nás

Tiskové zprávy a články, které byly publikovány o naší obci. 

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8   Následující   ››

Vyškovský deník - Pořád jsme dědina a vždy jí budeme

Noviny Za pár dní oslaví starosta Křenovic Jaromír Konečný čtyřicetiny. Jak sám tvrdí, i přes náročnost své pozice si nenechal vzít hasičinu, které se věnuje od dětství. Pomáhal tak s nejrůznějšími požáry, loni třeba u toho nejrozsáhlejšího u Bzence. Ve svém volném čase si momentálně dodělává veřejnosprávní vyšší odbornou školu.

 

Vyškovský deník - Sehnat koně, vyčistit zbraně, tuk na boty a bitva může začít

Noviny Původně chtěl stát na straně spojenců a oblékat si dobovou rakouskou uniformu.

 

Vyškovský deník - Červený burčák je vzácnější. Protože se vaří

Noviny Ne po skleničkách, ale většinou rovnou po jedenapůllitrových lahvích jde v křenovickém Společenském domě na odbyt sladký sezonní produkt z hroznů – burčák. Skoro u každého stolu se najde jedna s bílým a druhá s červeným. Servírky, které ho čepují, se mají co otáčet. První ročník burčákových slavností pořádaný v této asi dvou a půl tisícové vesnici sklízí úspěch.

 

Vyškovský deník - Při hodech kládou odlétávaly drny z trávníku

Noviny Křenovičtí chovatelé uspořádali v sobotu soutěž Hod křenovskou kládou. Siláci hodili devatenáctikilovou kládou i víc než sedm metrů.

 

Vyškovský deník - Fotbalisté rozehráli krajský pohár. Křenovice postoupily

Noviny Půltucet týmů Vyškovska se přihlásilo do nového ročníku jihomoravského Krajského poháru Fotbalové asociace České republiky. Jeden z nich má za sebou premiéru. V předehrávce prvního předkola zdolaly Křenovice Chrlice a pro druhé předkolo si na svůj trávník pozvaly Bořetice.

 

Vyškovský deník - Trénovat se musí každý den dvě hodiny i víc

Noviny Rád by žil v Kanadě, ale zatím za svými sportovními úspěchy juniorský mistr Evropy Ondřej Hošek vyráží z rodných Křenovic. O kulečníku tvrdí, že je to dřina.

 

Vyškovský deník - Veterán oslavil 105 let

Noviny Narodil se ještě za císaře pána a pamět, jak dokazuje, má obdivuhodnou. Nejstarší křenovický obyvatel Stanislav Spáčil, rodák z Pozořic, ve středu oslavil 105 let

 

Vyškovský deník - Repliku děla půjčí expozici

Noviny Přesnou kopii děla z období napoleonských bitev budou moci zanedlouho obdivovat návštěvníci slavkovského zámku. Kovový skvost, který procestoval velkou část Evropy, vyrobil ve své dílně křenovický kovář Oldřich Bartošek bezmála před dvaceti lety.

 

Vyškovský deník - Motivací bude obhájit titul přebornic kraje

Noviny Křenovickému ženskému volejbalu mládí nechybí, ale na druhou ligu prostě ještě nemá výkonnost. Ale hrající trenérka Jitka Paulová ujišťuje, že stále je o co hrát.

 

Vyškovský deník - Nataly Hamříková bojovala ve Francii

Noviny Jen ta nejlepší, jedna jediná z každého státu. Celkem jedenatřicet špičkových závodnic. S takovou konkurencí se musela popasovat křenovická moderní gymnastka Nataly Hamříková na Grand Prix ve francouzském Thiais.

 

Vyškovský deník - Volejbalisté cíle nesplnili. Volejbalistky ano

Volejbal Jedni chtěli navýšit náskok na hratelného soupeře a třeba ještě nastartovat útok na vedoucí duo, druzí zase odrazit se od dna herní pohody a využít možného podcenění od hostů. V obou případech, tedy dalších mistrovských zápasech volejbalistů Vyškova a Dědic, zůstalo jen u přání. Naopak pohoda vládla v táboře křenovických žen, které jsou jedinými zástupkyněmi Vyškovska v nejvyšší krajské soutěži.

 

Vyškovský deník - Křenovický sport má dalšího mistra republiky

Kulečník Svůj první titul mistra republiky v karambolovém kulečníku získal junior BC Ponětovice Ondřej Hošek. A hned v nejtěžší disciplíně trojbandu.

 

Vyškovský deník - Dostali jsme moc gólů. Špatně bránil celý tým

Rostislav Václavíček Křenovičtí fotbalisté byli atraktivním soupeřem. S podzimní bilancí a výkony ale trenér Rostislav Václavíček není spokojený.

 

Vyškovský deník - Anketa sportovců: jaký byl a jaký bude rok 2012 a 2013

Noviny I právě skončený rok přinesl zajímavé sportovní výsledky i výkony. V anketě s osobnostmi Vyškovska z oblasti sportu chceme některé z nich připomenout a start nového roku je určitě čas vhodný i pro přání a předsevzetí. V tomto duchu pokládejme stejné otázky sportovcům a sportovním funkcionářům Vyškovska.

 

Vyškovský deník - Nataly Hamříková

Gymnastika I v uplynulém roce dosáhli sportovci s rodným listem z Vyškovska řadu úspěchů přesahujících hranice "rodné hroudy".

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8   Následující   ››