Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Hlášení rozhlasu

Pan David – prodej čtvrtek 15. 4. 2021

Pan David ze Zdounek bude ve čtvrtek 15. 4. 2021 v době od 11.30 do 12.00 hodin před nákupním střediskem prodávat domácí klobásy, čerstvá vejce, jablka, brambory a cibuli, česnek, včelí med, želatinové bonbóny a další.

Zelenina Juvita – středa 14. 4. 2021

Zelenina Juvita Uherský Brod bude ve středu 14. 4. 2021 od 12.50 hod. do 13.10 hod. před nákupním střediskem prodávat český med, olejové svíčky, sazenice jahod, bylinek a skalniček. Dále bude nabízet konzumní brambory z Vysočiny 10 Kč/kg, česnek, cibuli 12 Kč/kg, jablka od 19 Kč/kg, hrušky, žampiony, hlívu ústřičnou a další ovoce a zeleninu.

Prodej drůbeže – středa 14. 4. 2021

Drůbežárna Prace bude ve středu 14. 4. 2021 v 11.00 hodin před nákupním střediskem prodávat kuřice, chovné kohouty, slepice ve snášce, brojlerová káčata, husokačeny Mulard, housata, krmivo pro nosnice a králíky + vitamínové doplňky. Dále bude vykupovat králičí kožky za cenu 10 Kč/ks.

Sběr elektroodpadu

Hasičský sbor ve spolupráci s obcí uskuteční v sobotu  17. dubna od 10.00 hodin sběr elektroodpadu.
Sbírají se vysloužilé ledničky, mrazáky, vařiče, el. sporáky a trouby, televizory, rádia, monitory, vysavače, fény, a  ostatní drobné elektrospotřebiče.
Veškeré zařízení musí být kompletní!
Připravte prosím tento odpad k silnici před Váš dům.
V případě potřeby, zejména u seniorů, hasiči na požádání  vynesou velké spotřebiče z domácnosti.
 

Knihovna 13. 4. 2021 zahajuje opět provoz

Místní knihovna Křenovice upozorňuje své čtenáře, že od úterý 13. 4. 2021 opět zahajuje běžný provoz za dodržení aktuálních protiepidemických opatření. Provozní doba  ÚT, ČT od 13.00 hod. do 17.00 hod., členský příspěvek pro rok 2021 zůstává stejný jako v roce 2020.

JUKKA, s.r.o. – prodej stromků a keřů k jarní výsadbě

Firma JUKKA, s.r.o. bude ve středu 14. dubna 2021 od 10:30 do 11:15 hod. před nákupním střediskem prodávat následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně a hrušně i sloupovité, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, švestky japonské, durancie, třešně, višně, třešňovišně, kdouloně, oskeruše, jedlé kaštany semenáče v kontejneru v akci za 120 Kč kus, keřové a stromkové rezistentní angrešty, keřové rybízy černé a červené, keřovou jostu, lísky keřové a stromkové, ostružiny, maliny, stolní vinnou révu, kanadské a čukotské borůvky, kiwi, fíkovníky, růže keřové i stromkové, rododendrony, azalky,   stálozelené magnólie, převislé vrby, převislé moruše, sazenice jahod ,  a jiné.
Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách.

Provoz ZŠ a MŠ od 12. 4. 2021

Ředitel Základní školy a Mateřské školy Křenovice informuje rodiče, že žáci se budou postupně navracet do školy v tzv. rotačním systému. To znamená, že se budou střídat třídy prvního stupně po týdnu. Druhý stupeň zatím zůstává na distanční výuce. Prakticky to znamená, že v týdnu od 12. do 16. 4. bude probíhat prezenční výuka (klasicky ve škole) pro třídy 1. B, 2. a 4. B, v dalším týdnu (od 19. 4. do 23. 4.) pro zbytek prvního stupně – 1. A, 3., 4. A a 5. třída. Tento systém bude fungovat do odvolání. Rozvrh hodin bude upřesněn třídními učiteli. Další informace jsou uveřejněné na webových stránkách školy (www.zskrenovice.cz).
Rovněž se bude od 12. 4. otevírat MŠ Křenovice pro děti absolvující povinné předškolní vzdělávání. Všechny informace jsou k dispozici na stejné webové adrese.

Revize, kontroly a čištění komínů a kontroly kotlů na plynná paliva

TOPENÁŘSKÝ SERVIS s.r.o. a společenství kominíků a topenářů bude v naší obci ve středu 14. 4. 2021 provádět revize, kontroly a čištění komínů a kontroly kotlů na plynná paliva. Cena za kontrolu a čištění komínu je 350 Kč, za kontrolu a čištění plynového kotle je 350 Kč a cena revize kotle na tuhá paliva je 800 Kč. Zájemci se mohou objednat na tel. čísle 608 748 989.

LETÁK

 

SLAVKOV OTEVÍRÁ 31. 3. 2021 ODBĚROVÉ MÍSTO PRO BEZPLATNÉ TESTOVÁNÍ NA COVID-19

Fungovat bude každý všední den. Testování bude zdarma.

V prostorách Informačního centra na Palackého náměstí ve Slavkově u Brna se od středy 31. března otevře odběrové místo na antigenní testování na COVID-19. Testování bude provádět odborný personál výtěrem z nosohltanu.

Antigenní testování bude prováděno bezplatně u všech osob, které jsou účastníky veřejného zdravotního pojištění v České republice a prokáží se průkazem pojištěnce, nebo náhradním dokladem. Náklady jsou pak hrazeny příslušnou pojišťovnou. Před odběrem je potřeba se minimálně den předem objednat na daný termín prostřednictvím odkazu

http://rezervace.nemtisnov.cz/slavkov/ .

V případě potřeby pomoci s registrací se obraťte na linku pomoci města Slavkov: 703 155 111.

Testovat se bude v prvních týdnech každý všední den ve vypsané časy, které potřeba kontrolovat v rezervačním systému). Výsledek se dozvíte na místě do 10 minut. Rezervaci můžete provádět až 14 dní dopředu (tyto termíny budou vypsány až po středečním „zkušebním provozu“ na daném odkaze). Žádáme zájemce o testování, aby do centra přišli s již vytištěným čestným prohlášením. Díky tomu zajistíte plynulejší provoz centra.

„Velmi si vážím pomoci a ochoty vedení Nemocnice Tišnov, která bude provoz centra zajišťovat podobně jako v sousedních Bučovicích. Pro naše občany se tak otevírá velmi snadná cesta k testování, což věřím, že přispěje ke zlepšení covidové situace celého regionu. Poděkování patří i ochotným zdravotníkům ze Slavkova v čele s panem doktorem Oldřichem Pospíšilem, díky kterým tuto službu můžeme nabídnout,“ uvedl starosta města Michal Boudný.

Provoz odběrného místa bude zajištěn do doby, dokud to bude epidemická situace vyžadovat.

Zpět nahoru