Žádost o nájem bytu v DOMĚ PRO SENIORY v Křenovicích

Zájemci o bydlení v DOMĚ PRO SENIORY V KŘENOVICÍCH budou zapsáni do pořadníku, který povede Obecní úřad Křenovice.

ZÁPIS do pořadníku je možný nejdříve ve středu 30. září od 8 hod. na podatelnu OÚ Křenovice (žádost není možné podat elektronicky).

DOTAZNÍKY budou k dispozici:

Po zahájení provozu domu, ještě před sepsáním nájemní smlouvy, bude potřeba doložit od praktického lékaře zprávu o zdravotním stavu zájemce o bydlení. Předpokládané zahájení provozu domu pro seniory je první polovina roku 2022.

INFORMACE

Dům pro seniory bude nově umístěn mezi obecní úřad a bistro na Školní ulici. Bude samostatně stojící, dvoupodlažní, nepodsklepený, obdélníkového půdorysu 45 × 33 m, ukončen plochou střechou. Uprostřed budovy se bude nacházet atrium o rozměrech 20 × 13 m; jedná se o odpočinkovou uzavřenou plochu přístupnou ze čtyř stran domu. Výška budovy do ulice Školní je naprojektována na 6,8 m; ostatní tři strany mají výšku 3,4 m. Objekt je naplánován jako bezbariérový s výtahem do prvního poschodí. Bude mít centrální vytápění a ohřev teplé vody. Součástí domu pro seniory bude i společenská místnost vybavená kuchyňkou s elektrickou troubou. Stavba je zamýšlena pro dvacet bytových jednotek pro jednotlivce a pět bytových jednotek pro dvojice. Kapacita je tedy třicet ubytovaných osob. Byty budou vybaveny malou kuchyňskou linkou s elektrickými plotýnkami, odsavačem par a ledničkou. Před jednotlivými byty v přízemí jsou v plánu malé terasy pro odpočinek. Ploty okolo objektu jsou navrženy z keřů vysokých 60 cm, za nimi drátěný plot výšky 80 cm. Zahrada za domem bude mít svažitý terén s mírným sklonem směrem k MŠ. Na zahradě budou umístěny lavičky pro odpočinek. Dům není plánován s pečovatelskou službou, ale pro aktivní seniory. Jednáme s Charitou Hodonín, která má pobočku ve Slavkově u Brna, aby zde bylo zřízeno odloučené pracoviště, nebo zázemí pro tuto činnost. V přízemních prostorách budovy, se vstupem ze Školní ulice, bude ordinace pronajata praktickému lékaři pro dospělé, který nyní využívá společné prostory zdravotního střediska v budově úřadu. Po zahájení provozu domu, ještě před sepsáním nájemní smlouvy, bude potřeba doložit od praktického lékaře zprávu o zdravotním stavu zájemce o bydlení. Předpokládané zahájení provozu domu pro seniory je duben 2022. Cena ubytování je stanovena z čtverečních metrů obytné plochy (jednopokojový byt cca 30 m² a dvoupokojový byt cca 50 m² x 150 Kč/měsíc). K ceně je připočítána částka 1 500 Kč/osoba/měsíc za úklid společných prostor a práce údržbáře a dále záloha na energie 1 000 Kč/osoba/měsíc (každý byt má mít samostatný elektroměr a vodoměr). Ceny jsou stanoveny v roce 2020, a pokud nenastane nepřiměřená inflace nebo jiná opatření, jsou platné i na rok 2022. Dům nebude veden, jako příspěvková organizace, ale je v zájmu Obce Křenovice ho provozovat a prioritně je určen pro místní občany.

DALŠÍ INFORMACE K VÝSTAVBĚ DOMU PRO SENIORY ZDE.