Cyklisté zakončili sezonu setkáním v Křenovicích

Cyklista Zakončením cyklistického léta bylo páteční vyhodnocení akce pořádané DSO  Ždánický les a Politaví, který zahrnuje 27 měst a obcí, pod názvem Cyklostezky 2012.

Hlavním cílem této tradiční akce je poznání zajímavostí, pamětihodností a přírodních krás regionu svazku, všech jeho obcí a měst.

Cyklostezky jsou již po léta trvale oblíbeny a počet úspěšných účastníků už několik posledních přesahuje číslo 200. Slavkovských cyklistů bylo oproti loňsku  o něco méně (loni 60, letos 52), ale i tak byli opět suverénně nejpočetnější výpravou. Křenovické setkání se konalo za krásného počasí na sokolském hřišti. K pohodové náladě přispěl pestrý kulturně společenský program sestavený výhradně z domácích zdrojů.

Zahájení připadlo předsedovi DSO Jaroslavu Šimandlovi a starostovi Křenovic Jaromíru Konečnému. V prosluněném odpoledni se postupně představily křenovické děti z folklorního souboru Křenováček. Poté je vystřídali jejich dospělí kolegové ze souboru Křenovák. Oba známé a vynikající soubory za svá vystoupení sklízely velký a bouřlivý aplaus u přihlížejících diváků.

Následovalo vystoupení křenovické folkové skupiny Careta. Po celou dobu pátečního odpoledne mohli návštěvníci pozorovat při práci kovářského mistra Oldřicha Bartoška někteří si zkusili i něco vykovat). Členové skupiny Buhurt vypálili na počest úspěšných cyklistů tři ohlušující salvy z repliky historického děla.

Poté již přišlo na řadu dlouho očekávané vyhodnocení spojené s rozdáváním diplomů a různých dárků úspěšným absolventům cyklostezek.

Mezitím se na hřišti objevily různé pomůcky pro ukázky výcviku psů. Diváci sledovali drezúru psů, při které psi prokázali svou poslušnosti i obratnost. K vidění byla i ukázka výcviku služebního psa.

Po vylosování oblíbené tomboly pokračovala zábava až do setmění. Cyklisté z obcí se již dobře znají, a tak na řadu mnohých rozhovorů přišly opět plánované cyklostezky, které by umožnily cyklistům využívat bezpečnější komunikace, než silnice I. třídy. Bohužel, situace např. s cyklostezkou ze Slavkova do Hodějic, o které se mluví již od roku 2007, se nevyvíjí úplně příznivě. O komplikacích s její výstavbou se můžete dočíst zde.

Vyhodnocení cyklostezek se velmi zdařilo. Poděkování patří všem účinkujícím, kteří dokázali, že Křenovice nezískaly modrou stuhu za kulturní činnost v soutěži obec roku zadarmo.

Se souhlasem přejato z www.veslavkove.cz.

Poznámka: fotografie z akce budou během několika dnů doplněny do fotogalerii webu obce.