Dětí je víc. V Křenovicích rozšíří školu

Noviny Budova ve Václavské ulici v Křenovicích slouží podle potřeby buď mateřské, nebo základní škole. Podle toho, ve kterém případě zrovna kapacita nestačí. Aktuálně jsou v ní dvě třídy mateřské školy. To se však už od příštího školního roku změní. 

Mateřinka Bratří Mrázků se dočká nástavby, do které se všech pětadvacet dětí přesune. Do uvolněných tříd pak budou po pěti letech směřovat žáci základní školy.

V dlouhodobém výhledu totiž stojí, že právě míst pro základní vzdělávání bude nedostatek. „Musíme ale zachovat kapacitu mateřinky. Proto jsme se rozhodli pro její nástavbu. Celé zařízení tak bude do budoucna pod jednou střechou. Což má svoje výhody, co se týká provozu, stravování i úklidu. Současně upravíme provoz kuchyně pro vyšší počet dětí a obměníme a doplníme i její vybavení," přiblížil plány starosta Křenovic Jaromír Konečný.

15 milionů korun má stát přístavba základní školy v Křenovicích. Školka vyjde včetně nového vybavení kuchyně na zhruba šest milionů.

Stavební práce na školce už začaly. Obec je zaplatí pomocí úvěru. Podařilo se jí však získat i dotace z ministerstva financí na přístavbu a rekonstrukci základní školy.

I v jejím případě vzniknou dvě nové kmenové třídy. Na tuto akci je výběrové řízení na dodavatele stále v běhu. „Úpravy si vyžádá i budova ve Václavské ulici. Těmito základními opatřeními pokryjeme zvýšené nároky na kapacitu škol v následujícím desetiletí. Vše má být hotové zhruba do poloviny srpna, abychom měli prostor pro přípravu na další školní rok," ujistil Konečný.

Autor:  Aleny Grycová

24. 5. 2016 

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/deti-je-vic-v-krenovicich-tak-musi-rozsirit-skolu-20160524.html