Klubový divadelní večer

rimský Spolek Divadla Antonína Vorla srdečně zve    v sobotu  25. března v 19.00 do  sálu Obecní hospody,  na  neformální  hudební posezení  s  českým písničkářem a kytaristou Petrem Rímským s malým hudebním seskupením MISITU.  

Pozvánka: Klubový večer březen

Písničkář Petr Rímský se narodil v Kolíně v československé divadelní rodině. Jeho otcem byl divadelní režisér slovenského původu Pavel Rímský (* 1925, † 1989). Bratr Pavel je herec, který je známý především z dabingu, ale také z rozhlasu či z jeviště Vinohradského divadla.

      Petr zazářil ve druhé polovině 80. let v nejslavnějším období Porty. Mezi tehdejší elitu písničkářských osobností se zařadil například písněmi „Blues o hvězdě“ a „Křídla a kopyta“, za něž obdržel autorské Porty (1986 a 1988) nebo písněmi „A ještě radši se vracím“, „Šašek“ a dalšími. Byl producentem dodnes vzpomínaného festivalu FOLKY – NEFOLKY, který býval po řadu let na hradě Helfštýně a na hradě v Boskovicích, nebo například Prvního mezinárodního romského festivalu s desetitisícovou účastí. Proslavil se třemi vydanými CD, MC a LP, kterým dělal hudební režii.

      Petr Rímský je svérázný písničkář, v jehož projevu se kromě folku mísí zejména prvky šansonu, jazzu a blues. Je také vynikající a nápaditý kytarista s jedinečným hráčským projevem. Jeho hluboký a podmanivý hlas je nezaměnitelný (snad pouze s hlasem jeho bratra herce Pavla Rímského). Je také skvělý a srozumitelný teoretik a kytarový pedagog působící dvacet let v kurzech Muzikantské školy, kterou založil a která nese jeho jméno.