Křenovice - Mikulov 8:1

fotbal Reportáž ze zápasu I.B třídy mezi Křenovicemi a Mikulovem, který se odehrál v neděli 16. 9. a dále reportáže ze zápasů B mužstva, dorostu a žáků, odehraných minulý týden.

Křenovice – Mikulov 8:1 (2:0)

neděle 16.09.2012 16.00 hodin

Hanák
Ledvina – Doležal – Klopar – Klimek 
Procházka – Beneš – Rotrekl – Svoboda 
Rozkopal – Dvořák

Střídání:
60.minuta Proniuk (Rotrekl)
65.minuta Legner (Svoboda)
71.minuta Vosmek (Ledvina)

Že je Mikulov po sestupu z 1.A třídy ve velkém rozvalu, bylo znát na tabulce a navíc to bylo potvrzeno před týdnem dvojicí pozorovatelů Honza Rotrekl – Tomáš Benda při doprovodném programu mikulovského vinobraní (zápasu Mikulov – Starý Poddvorov). Dnešní zápas Mikulovu vůbec k sebevědomí nepomohl…

Začátek byl z naší strany ostrý. Hned v 1.minutě uvolnil Jindra Beneš do trestňáku Lukáše Procházku, tomu se ale střela vůbec nepovedla – vedle brány a nad bránu. Ve 3.minutě pustil Radim Dvořák balón na vápno před Honzu Rotrekla, jeho placírka šla ale vysoko nad základní zařízení stadiónu (ale síť to chytla). To bylo na první čtvrthodinku všechno.

V 16.minutě uvolnil Radim Dvořák ve vápně Jindru Beneše, tomu ale nepodařilo prostřelit. Hned nato měl hostující hráč konflikt s rozhodčím, který jej pozval na středeční disciplinárku = červená karta.

Chvíli si obě mužstva zvykala na nové rozložení sil, Mikulov jenom bránil, Křenovice hledaly cestu k bráně oslabeného soupeře. Tu se podařilo najít ve 27.minutě, kdy Lukáš Procházka dal moc pěkný centr na Honzu Rotrekla, který z malého vápna dorazil do branky na vedení 1:0.

Ve 29.minutě šel Radim Dvořák sám na gólmana, klička se mu ale nepovedla a ze stoprocentní šance gól nebyl. V 35.minutě poslal Zbyněk Rozkopal do šance Lukáše Procházku. Ten byl uvnitř vápna zprava před gólmanem, ale místo střely nezištně předložil na penaltu před Radima Dvořáka, který uklidil míč do prázdné brány na 2:0.

Druhý poločas začal odmáváním dvou našich ofsajdů, které nebyly. Je to blbost, takových šancí bylo dnes dvacet, ale přičinlivý pomezní zbytečně zastavuje pěkné akce. Hned nato ale ve 49.minutě vyhrál Radim Dvořák běžecký souboj s gólmanem a po jeho přihrávce Zbyněk Rozkopal dával ze tří kroků do prázdné brány na 3:0.

V 51.minutě uvolnil Lukáš Procházka pěkně Radima Dvořáka, který tentokrát nenahrával a vypálil tvrdou bombu, kterou gólman lízl a ta šla do břevna. Odražený balón v dost těžké pozici (tři čtvrtě metru vysoko) poslal Jindra Beneš pěknou utaženou placírkou do brány na 4:0.

O svém přehledu a kopací technice přesvědčil Jindra znovu o dvě minuty později, kdy nechal obránce proběhnout naprázdno a poslal z levé strany krásný centr levačkou na druhou tyč, kdy Honza Rotrekl ve vysokém výskoku poslal balón hlavou do brány na 5:0.

Vedení 5:0 poslalo na chvíli do stavu bohorovnosti naše obránce, kteří měli v 56.minutě zcela chybné postavení u vhazovaného balónu, nechali se přehodit, ve vápně už nechtěli útočníka poslat na zem a tak mu umožnili snížit na 5:1.

V 66.minutě poslal Lukáš Procházka čtyřicetimetrový centr napříč na pravé křídlo, Radim Dvořák krásně zpracoval a vrátil balón stejným obloukem před bránu, kde Lukáš Procházka pěknou hlavičkou zvýšil na 6:1. V 68.minutě uvolnil Aleš Klopar ve vápně Luboše Proniuka, ten potáhl k zadní čáře a posadil centr na hlavu Jindry Beneše = zvýšení na 7:1.

Od tohoto okamžiku se na hřiště vloudila lehkovážnost a nedůslednost. Soupeř si přímo říkal o velký nářez, ale naše chyby v zakončování mu tento nářez (přes deset gólů) ušetřily. V 75.minutě šel Radim Dvořák sám na bránu, znovu nedal. V 78.minutě zastavil v cestě na gólmana přičinlivý rozhodčí praporkem Zbyňka Rozkopala (zase ale ofsajd nebyl). V 80.minutě poslal Zbyněk Rozkopal z vápna lehkou střelu do náruče brankáře.

V 87.minutě udělal Radim Dvořák na pravém křídle kličku dovnitř a postupoval ve vzdálenosti 25 metrů podél obrany. K zakončení ho vyzval typický hlas Mirka Vrány: „Zkus to!“ Radim krásně vypálil levačkou a balón zapadl kousek pod levý vingl = 8:1. Akce zápasu skončily v 88.minutě tvrdou střelou Radima Dvořáka z pravé strany těsně vedle dlouhé tyčky.

Výsledek hovoří za všechno, místo hodnocení závěrečná blbina:Přijde kostra do hospody a říká: „Jedno pivo a velkou hadru zemovku!“

Jaroslav Šandr

Kroužek – Křenovice B 1:5 (0:4)

neděle 9.září 2012 14:30

Kasimir
Vosmek – Maděra – Slezák – Horáček
Legner – Borovský – Baják – Říha
Obhlídal – Kotzian

Střídání:
45´ Lattenberg – Legner 
45´ Šmerda – Vosmek 
72´ Trávníček – Obhlídal

Do utkání jsem vstoupili velice dobře. Hned první velká šance Kocinovi s Koblihem nevyšla, ale v 10. minutě potáhl po křídle míč aktivní Legner, přihrál na hranici šestnáctky na Kobliha, ten přenechal za ním nabíhajícímu Bajecovi, jehož střela znamená vedení 1:0. Poté jsme se díky několika chybičkám dostali pod tlak a domácí nám zařídili velice krušnou desetiminutovku. Nastřelili břevno a v největší šanci kanonýra Diváckého vychytal Olda. Z tlaku nás vysvobodil Koblížek, který prokázal dobrý přehled a z 35 metrů nachytal na hruškách vyběhnutého gólmana domácích 2:0. Gól hráče Kroužku srazil. Zato Křenda byla v laufu. Obzvlášť když třetí gól přidal po trmě vrmě ve vápně nekompromisní ranou do vinglu ze tří metrů Říháč, který potvrdil svou střeleckou formu z tréninku. Byl to také již jeho druhý gól za poslední dva zápasy (proti tomuto soupeři). A když před koncem půle propálil svou smůlu z předchozích momentů Kocin, bylo takřka po zápase.

Ve druhé půli utnul poslední zbytky nadějí Kroužku opět Kocin,který využil přesný centr od Latoša 5:0. Michal to udělal ukázkově – jednoduše potáhl míč přes protihráče do vápna, odcentroval a byl z toho gól. Zbytek zápasu se dohrával spíš tak z povinnosti. Sice se domácím ještě v 60. minutě podařilo snížit, zbytek si ale již naše obrana pohlídala.

Do dalšího utkání, které sehraje Benfika v sobotu doma proti Zbýšovu, tak můžou jít naši hráči s klidem.

Čaja

Dorost: Křenovice – Hoštice 3:3 (2:3)

Flender
Fraňo – Večeřa – Břeň – Chaloupka
Spáčil – Podsedník – Borovský – Otevřel
Buchlovský – Paleček

Střídání:45´ Mixa – Otevřel 85´
Vyhnánek – Buchlovský

Dorost se představil již ke svému třetímu soutěžnímu zápasu v sezoně. Sestava prošla od minulé sezoně řadou změn – kariéru ukončila opora zadních řad Krajpl, do mužů odešli Šmerda a Trávníček. Někteří hráči chyběli pro zranění – Klučka, Málek a někteří se teprve rozhoupali po prázdninách – Mixa. Dál chyběli Hošek, Maděra, Barák.

Začátek měli naši hráči perfektní. První gólovku měl v 5. minutě na kopačkách Spáčil – míč však místo střely nebo průniku na golmana přihrával a nebylo z toho nic. Kluci hráli aktivně, rychle si dávali míč od nohy do krajů a byli nebezpeční soupeřově bráně. První gól dal za domácí Spáčil, který se naběhl na přízemní přihrávku a Křenda zaslouženě vedla. Poté jsme měli sérii 3 - 4 vyložených šancí. Nejprve šel sám na bránu Paleček, poté 2x Buchlovský, ale uklidňující gól nepadl. Poté přišel šok. Hosté z jejich první akce v utkání, kdy se vůbec dostali před naši bránu dali gól a dostali se do zápasu. Naši hráli dál dobře – na roh Podsedníka si naběhl Paleček a bylo 2:1. Hosté bohužel okamžitě odpověděli, kdy po nedůrazu v naší obraně dali ze své druhé šance gól. Navíc se Hoštice dostaly do vedení střelou z půlky, kterou si náš brankář nešťastně srazil do brány - 2:3 Hosté byli na koni a tlačili se do naší obrany, která v té době nebyla nejjistější a při jejich velké šanci nás zachránila tyčka. To bylo do poločasu vše.

Do druhé půli nastoupil na kraj zálohy místo Otevřela navrátilec do sestavy Mixa. Sice se tento kovaný bek necítil v záloze zrovna jako ryba ve vodě, přesto musím objektivně říct, že tam podal dobrý výkon a svým důrazem a obětavostí tam byl mužstvu platný. Po jeho akci z 85. minuty mohl padnout i vyrovnávací gól. Naši borci sice soupeře do ničeho nepouštěli, šancí na naší straně bylo ale také poskrovnu. Jak nabíhaly minuty, přibývala také nervozita na našich kopačkách. Již to nebyla pohledná podívaná z první půle, naši hráči však předvedli bojovného ducha. Do poslední minuty to nevzdali a fotbalový pánbůh se jim odvděčil v podobě gólu z poslední minuty od kapitána Palečka. Gól byl naprosto zasloužený. Palec to vzal na sebe, přešel ve vápně přes dva hráče a vyrovnal na 3:3.

Věřím, že získaný bod bude pro kluky vzpruhou do dalších zápasů, protože tento tým má určitě potenciál takové zápasy vyhrávat. Nesmíme ale zapomenout, že v sestavě od začátku nastupují 2-3 hráči, kteří letos přešli ze žáků a své zkušenosti v této kategorii teprve sbírají. Musíme proto být trpěliví, tolerantní a dát klukům čas. První poločas nám ukázal, že to půjde a že směr je správný. Chce to vydržet v nastaveném tempu a tréninkové morálce.

Čaja

Žáci: Křenovice – Milešovce 9:0 (4:0)

Góly: Hausner 3, Fojtl 3, Hrouz, Drápal, Přikryl

Gottwald
Drápal – Tvrdý – Kovařík – Pospíšil
Vitoul – Hausner – Hrouz – Anders
Fojtl – Přikryl

Střídání: Brokeš

Žáci si i přes absenci opor Moudrý, Meluš, Klimeš, Gzela se soupeřem bez problémů poradili a zvítězili i ve svém třetím utkání. Dále čeká žáky náročný týden. Další zápas sehrají žáci v úterý v 17.30 proti Letonicím a následně v sobotu jedou k jednomu z favoritů skupiny do Bučovic.

Žáci: Křenovice – Letonice 3:0 (2:0)

úterý 11.září 2012 17:30

Gottwald
Pospíšil – Tvrdý – Kovařík – Brokeš
Vitoul – Hausner – Moudrý – Anders
Fojtl – Přikryl

Střídání: Klimeš, Krejčí

Žáci narazili na své cestě soutěží na zatím nejfotbalovějšího soupeře. Hráči podali dobrý výkon (i když rezervy tam stále jsou) a zaslouženě vyhráli. První branku dal kapitán Hausner, pojistku do konce poločasu přidal Moudrý. Dvě další gólovky vychytal výborný brankář Letonic.

Ve druhé půli jsme měli několik zajímavých šancí – Hauziho samostatný nájezd vychytal brankář. Třetí gól přidal opět Moudrý, kterému zápas velmi vyšel. Na jeho povedenou střelu z dálky již brankář nedosáhl. K zápasu je nutno podotknout, že v základní sestavě našeho týmu nastoupili 4 hráči, kteří letos vyšli z přípravky - Pospíšil, Anders, Brokeš, Přikryl, kteří svým dobrým a hlavně nebojácným výkonem přispěli k dobrému výsledku týmu. Jen tak dále!

Následně čeká naše žáky série těžkých soupeřů a favoritů skupiny. Nejprve v sobotu odehrají v 15.00 kluci zápas v Bučovicích, další týden doma derby proti tradičně silným Velešovicím a sérii zakončí výjezd do Bošovic, které pasuji na černého koně soutěže.

K těmto zápasům by měl být již náš kádr kompletní včetně opor Hrouze, Meluše a Procházky a tak věřme, že se klukům podaří vybojovat dobré výsledky a maximum bodů.

Čaja

Převzato z www.skkrenovice.cz