Křenovice vede nový starosta. Mozdřeň vystřídal Konečného ze zdravotních důvodů

Noviny V první řadě se chce zaměřit na dokončení plánovaných stavebních úprav mateřské a základní školy.   Nový starosta Křenovic Jan Mozdřeň plynule navazuje na svého předchůdce Jaromíra Konečného. 

Ten se rozhodl ve funkci skončit.

A to ze zdravotních důvodů. „Nemohl jsem obci dát to, co by potřebovala. Proto jsme se rozhodl, že svou funkci předám," vysvětlil Konečný. Jak dodal, výměna byla poklidná. Mozdřeň byl náhradníkem, který v předloňských volbách kandidoval za stejnou stranu jako Konečný.

Do budoucna se chce zaměřit také na už dřív avizovanou výstavbu sociálního bydlení. „Sloužit bude například pro začínající rodiny, které ještě nemají tolik peněz, aby si pořídili vlastní bydlení. Určené bude také pro starší obyvatele, kteří už například nechtějí žít sami ve velkém domě a potřebují byt za méně peněz," nastínil Mozdřeň.

V jeho začátcích mu Konečný přislíbil maximální podporu. „Minimálně měsíc si budeme společně předávat úřad. Rozhodně to není tak, že bych odešel a už se o dění ve vesnici nezajímal. Pomůžu ve všem, v čem bude obec potřebovat, pokud to bude v mých silách," přislíbil bývalý starosta, který se rovněž vzdal svého členství v zastupitelstvu Křenovic.

Autor: Alena Grycová

16. 6. 2016
Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/krenovice-vede-novy-starosta-mozdren-vystridal-konecneho-ze-zdravotnich-duvodu-20160616.html