Křenovice - Veselí 6:0

fotbal První vítězství našich fotbalistů v této sezóně v reportáži Jaroslava Šandra.

Křenovice – Veselí 6:0 (3:0)

neděle 02.09.2012 16.30 hodin

Hanák
Proniuk – Doležal – Klopar – Klimek 
Procházka – Rotrekl – Svoboda – Novotný 
Dvořák – Rozkopal

Střídání:
58.minuta Legner (Novotný)
79.minuta Vosmek (Rozkopal)

Veselí v Křenovicích v posledních dvou letech potkala situace, kdy Křenovicím chybí dost lidí. Před rokem zde náš soupeř hrál týden po utkání ve Svatobořicích, kde řádil rozhodčí – vyloučení Rotrekl + Benda + Procházka. V dnešním zápase byly absence z důvodu zahraničních cest (Beneš, Žák, Ledvina) a zranění (Pauřík, Urban). Za brankáře byla rovnocenná náhrada v osobě Petra Hanáka a do pole holt museli chlapi z béčka.

Začátek utkání měl ve své režii náš soupeř. Docela slušná hra po zemi ale svojí efektivností končila 30 metrů od naší brány. První šance v utkání byla ve 14.minutě, kdy Radim Dvořák se Zbyňkem Rozkopalem vybojovali na obráncích balón, který těsně nad bránu vystřelil z 25 metrů Honza Rotrekl.

První gól padl ve 24.minutě, kdy Lukáš Procházka pěkně vybojoval na obránci Veselí balón, zatáhl na pravé křídlo a nacentroval. Míč doletěl na Radima Dvořáka, který si jej po kličce dával zleva do středu hřiště. Tady mu ho ale levou nohou ukopl Honza Rotrekl a jeho oblouček doletěl přes gólmana do sítě - vedeme 1:0.

Akci na druhý gól nám ve 30.minutě připravil gólman soupeře, kdy z něj Radim Dvořák vytřepal balón, který získal Zbyněk Rozkopal, potáhl doleva a dal jej podél brány. Na druhé straně dobíhal Lukáš Procházka a dorazil do brány na 2:0.

Také třetí gól měl svůj základ v chybě v obraně Veselí. Radim Dvořák s Lukášem Procházkou důrazně atakovali obránce a po zisku balónu dal Radim dlouhý centr, který gólman nachystal na střelu 15 metrů od brány pro Lukáše Procházku na 3:0.

Ve 40.minutě se ukázal pěknou akcí Zbyněk Rozkopal. Na dlouhou nohu získal dlouhý odkop, obešel obránce a postupoval na posledního chlapa s balónem u nohy. Soupeř ho skolil jediným možným způsobem – zezadu přes obě naráz. Nebyl na hřišti chlap, který by v té chvíli dokázal Zbyňka zastavit jinak. Následný trestňák dal Radim Dvořák do zdi.

Ve 43.minutě ukázali krásnou akci spoluhráči z B mužstva. Ondra Svoboda pěkně uvolnil Petra Novotného a ten dal spolehlivě po zemi do dlouhého rohu. Akci pokazil pomezní nesmyslným lpěním na pravidlu o ofsajdu.

Okamžitě po nástupu do druhého poločasu sebral Radim Dvořák balón obránci, potáhl po pravé straně a nachystal kousek za penaltu pro Zbyňka Rozkopala. Ten placírkou trefil břevno.

V 56.minutě proběhla nejkrásnější akce zápasu. Ze středu obrany doletěl dlouhý balón na Lukáše Procházku na pravé křídlo. Lukáš obešel obránce a narazil si s Honzou Rotreklem, ještě kousek potáhl a dal podél po zemi na malé vápno, kde dobíhal Radim Dvořák a dorazil do zcela prázdné brány na 4:0.

V 63.minutě poslal Lukáš Procházka po zemi za obranu pro Honzu Rotrekla. Bylo to trochu daleko, ale Honza zapnul na nejvyšší rychlost, byl u balónu těsně před brankářem, který v pádu hrábl mimo balón, ale nohu trefil jistě. Výslednou penaltu bezpečně proměnil Radim Dvořák na 5:0.

V 70.minutě kopal zprava rohový kop Lukáš Procházka, posadil jej na hlavu Zbyňkovi Rozkopalovi. Pěkná hlavička, ale gólman stihl do pravého vinglu doletět a balón vyrazit na roh. V 78.minutě potáhl Radim Dvořák po pravé straně, dal po zemi na penaltu přímo na nohu Zbyňkovi Rozkopalovi a ten přes mírný blok obránce dal na výsledných 6:0.

V 86.minutě připravila naše obrana jedinou skutečnou šanci pro Veselí. Pěknou střelu z 15 metrů ale moc hezky vychytal brankář Petr Hanák. Šance v utkání skončily v 86.minutě, kdy Filda Vosmek dal centr z levého křídla, pro Radima za malým vápnem chyběl kousek k doražení do brány.

První report dostal přes SMS Jindra Beneš. Okamžitě mi přišel zpět nevěřícný dotaz, kdo že to hrál na straně Veselí? Jindro, hrál normální manšaft, který byl před utkáním na prvním místě v tabulce, měl ze začátku zápasu neúčinnou převahu a skoro celý zápas dělal děsné chyby v obraně (všichni čtyři obránci + gólman).

Na křenovské straně to byly velmi dobré výkony hráčů – když se daří, tak je to brnkačka. Navíc si myslím, že moc pomohla variabilita v útoku. Místo dvou hráčů „do souboje“ tu byly dva rozdílné typy – jeden do souboje, jeden rychlík. Dost nerad jednotlivě hodnotím, protože neznám zadání do zápasu od trenéra, ale dnes bych vyzvedl trojici Lukáš Procházka, Tomáš Doležal a Radim Dvořák.

Na dnešní výkon a výsledek by to chtělo navázat nějakým hezkým vtipem. Vzpomněl jsem si na jeden ruský:
Po řece Volze proti proudu jede loďka, ve které těžce vesluje žena. Naproti ní sedí rozvalený muž, popíjí a pokuřuje. Z břehu na něho volají kamarádi: „Váňo, zastav u břehu, promluvíme, vodky popijeme.“ Váňa volá na břeh: „Nemůžu, vezu ženu do porodnice!“

Jaroslav Šandr