Křenovický Rakovec počtrnácté představil i méně známé folkaře

Noviny Osm kapel a několik stovek návštěvníků. Křenovice v sobotu po roce opět ožily hudebním festivalem Křenovický Rakovec. Jeho cílem je představit amatérské kapely a podpořit folkovou a country hudbu. 

Folk, country, ale i bluesové a jiné pohodové melodie. Křenovice v sobotu ovládl čtrnáctý ročník festivalu Křenovický Rakovec. Pořadatelé připravili program i pro děti.

Pořadatelé však jako vždy pozvali i několik proslulejších hudebníků. „Tentokrát šlo o Devítku, která má víc než dvacetiletou tradici. V jejím středu stojí Honza Brož, kterého lidé mohli vídat patnáct let spolu s Jindřiškou Brožovou i v kapele Žalman a spol. Druhou známější je brněnský Pozdní sběr," přiblížila za pořadatele zpěvačka Carety, která se na festivalu rovněž představila, Lucie Zourková.

Příchozí se kromě nich mohli seznámit třeba s duem Jakub Kořínek a Kateřina Misíková, kteří k sobě nedávno přibrali ještě třetího člena. Nebo také s kapelou Passage, jež měla v publiku funclub: trojici divaček v barevných tričkách potištěných názvem sestavy.

Příští rok se festival bude konat popatnácté. „Už nyní přemýšlíme o oslavách ve větším stylu. Určitě pozveme víc známých skupin," dodala zpěvačka.

V areálu sokolského hřiště, kde se akce odehrávala, se kromě dospělých pohybovala i řada dětí. Připravených pro ně bylo několik zábavných stanovišť. „Ta přichystal místní turistický oddíl Tuláci," podotkla Zourková.

Autor: Martina Hašková

5. 6. 2016

Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-krenovicky-rakovec-poctrnacte-predstavil-i-mene-zname-folkare-20160604.html