Lovčice - Křenovice 4:2

fotbal Reportáže z fotbalových zápasů, které odehrála křenovická družstva o víkendu 22. - 23. 9. 2012

Lovčice – Křenovice 4:2 (1:1)

neděle 23.09.2012 16.00 hodin

Hanák
Ledvina – Klopar – Doležal – Klimek 
Procházka – Beneš – Rotrekl – Proniuk
Rozkopal – Dvořák

Střídání:
46.minuta Legner (Ledvina)
67.minuta Vosmek (Rozkopal)
80.minuta Novotný (Procházka)

Po vynikající trojici vítězství a skóre 18:2 se mužstvo vydalo na zápas s výběrem okresu Hodonín, který se na poslední dvě sezóny z lásky k fotbalu převlékl do dresů dědiny v dolině mezi Radlovcem a Strážovákem. Osobně jsem úspěch nečekal, součet individuálních kvalit hráčů obou soupeřů nedával podobné číslo. Možná se dalo hrát na beton vzadu, to ale není současnému kádru vlastní.

Přesto jsme mohli už ze začátku jít do dvoubrankového vedení. Ve třetí minutě pronikl po pravé straně do vápna Lukáš Procházka, vystřelil však slabě. Ve 4.minutě šel Radim Dvořák už přímo sám na gólmana, ale nedokázal jej prostřelit.

V 19.minutě se dvakrát ukázal brankář Petr Hanák. Napřed zlikvidoval střelu útočníka, který šel na něj sám a okamžitě nato vyrazil bombu pod břevno. Ve 29.minutě už gólu nedokázal zabránit, útočník už ve vápně (nefaulovat!) přešel přes Aleše Klopara a Jindru Beneše a trefil dlouhý rok = Lovčice vedou 1:0.

Ve 34.minutě se povedla krásná akce – Honza Rotrekl dal do protipohybu záložníků přesnou přihrávku do vápna a Jindra Beneš ranou do dlouhého rohu vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas nezačal moc šťastně, zmatek po kopu z rohu v 50.minutě skončil odraženým balónem na malé vápno, kde jej střední obránce soupeře umístil do rohu naší brány na 2:1. Další dva góly jsme dostali po brejcích, kdy nás bylo málo vzadu – v 72.minutě na 3:1 a v 74.minutě na 4:1.

Poslední dvě šance byly naše. Karel Klimek kopal trestňák z 30 metrů, ale z přemíry snahy to šlo daleko do kukuřičného pole (balón se najde až při sklizni) a v 87.minutě dal Jirka Legner svůj první gól v této soutěži a snížil na 4:2.

Nechme Lovčice Lovčicemi s jejich příběhem. Konec je vždy stejný = návrat do okresní trojky viz Drnovice, Blšany, Prušánky, Dolní Kounice, Mokrá, Poštorná, Bavory či jak se všechny ty dědiny s místním podnikatelem jmenují. Příští neděli jsou Žarošice a na fotbale bude zase krásně!

Jaroslav Šandr

Letonice B – Křenovice B 1:1 (1:0)

neděle 23.září 2012 10:00

Hanák
Vosmek – Maděra – Slezák – Horáček 
Legner – Pauřík – Obhlídal – Novotný
Kotzian – Šmerda

Střídání: 
70´ Mixa – Novotný
75´ Horáček – Říha

V utkání byli od začátku více aktivní domácí. Naštěstí naráželi na naši skálopevnou obranu. Až do momentu, kdy Slépka v těžké pozici vracel míč dozadu na Peně, ten mu vyfoukl útočník Letonic a mazal sám na bránu - 1:0.

A mohlo být i hůř, naštěstí domácí pálí 2x z první mimo bránu. Postupně však i naši hráči vystrkují růžky. Máme několik střel ze střední vzdálenosti, ale žádná se nevešla mezi tři tyče. Od 20. minuty nám zase začala vycházet kombinace, chvilku to trvalo, než si naše improvizovaná záloha trochu sedla a hned jsme byli soupeři nebezpeční. Nejdříve v 35. minutě se rval do trháku Broňa, bohužel se nechal stoperem přetlačit. O pět minut později měl velkou šanci Koblížek. Dostal míč do vápna, zleva si jej potáhl, ale gólmana nepropálil. Chtělo to spíš obstřelit placírkou.

Druhá půle začala stejně jak skončila první – aktivně, v naší režii. V 48. minutě se dostal k míči u pravého rohového praporku Kocin a krásným centrem našel Broně, který z první uklidil míč do brány - 1:1.

Dál hrála Benfika aktivně a dostávala se do šancí. Soupeřův elán z úvodu naopak uvadal, domácí evidentně odpadali fyzicky a tak se zaměřili hlavně na brejky, u kterých nás 2x podržel včasným vyběhnutím Peťa Hanák. 

V 60. minutě se do své první velké šance proháčkoval Legoš, zakončení však bylo slabé. Poté vypálil zpoza šestnáctky Peňa, kterého bravurně vychytal brankář. Asi deset minut před koncem se ocitl ve velké šanci Koblížek. Kocin ho přesně našel samotného na malém vápně. Kobl zvolil střelu z první placírkou a minul těsně bránu. Naši poslední velkou šanci spálil opět Legoš. Velice pěkně prošel přes dva hráče z pravé strany napříč velkým vápnem, pěkně i vypálil, jeho střelu však konečky prstů brankář vytěsnil na roh.

V poslední minutě se nám mohlo stát neproměňování šancí osudné. Domácí se nadechli k poslednímu brejku. Hráč postupoval z boku sám na Peťu, který perfektním výběhem zachránil Benfiku od pohromy.

Celkově je však remíza pro nás v tomto zápase ztrátou. V zápase se mně líbil výkon Pauře, který nastoupil po dlouhém zranění ve středu zálohy a zvládl svůj post velice dobře. Moc toho sice nenaběhal, ale posbíral všechny obranné standartky a postupně přidával solidní rozehrávku – palec nahoru a jen ať forma stoupá.

Dorost: Křenovice - Hodějice 5:4 (5:2)

Flender
Fraňo – Večeřa Jan – Mixa – Večeřa Filip
Paleček – Podsedník – Břeň – Spáčil
Buchlovský

Před tímto duelem s letošním lídrem tabulky to nevypadalo vůbec ideálně. Hráčů se sešlo 10 a to ještě přišel vypomoct jako v minulém zápase Filip Večeřa. Chyběli: Borovský, Klučka (zranění), Chaloupka (hody), Otevřel,Vyhnánek,Málek (nemoc), Maděra (dovolená). Naštěstí soupeř se taky sešel pouze v 10 lidech takže se hrál vyrovnaný zápas.

V úvodu jsme soupeře zaskočili aktivní hrou a to nám vydrželo celý první poločas. První branku dal v 10. minutě po samostatném úniku Buchlovský a protrhl svou střeleckou smůlu v pravý čas - 1:0

Hostům se však záhy podařilo vyrovnat na 1:1. Michal Fraňo odkopl míč nešťastně tak, že namazal k samostatnému úniku hostům, kteří proměnili. Naštěstí nás to nevykolejilo z rytmu. Kluci hráli kombinačně mnohem lépe než soupeř a brzy strhli vedení na svou stranu. Po přihrávce Podsedníka se prosadil Spáčil, o pár okamžiků později se trefil Břeň a vedeme 3:1.

David Břeň se chtěl proti klubu kde působil na jaře na hostování evidentně vytáhnout a bylo to vidět. Díky svému důrazu přidal další dvě branky – nejdřív po centru hlavou a následně z „trmy vrmy“ před bránou - vedení 5:1 Tento stav bohužel naše hráče uchlácholil a nechali si dát do šatny naprosto zbytečný gól který hostům dal šanci - 5:2.

A byla to pravda. Hosté se ve druhé půli zlepšili a my jsme jen s vypětím sil odolávali jejich útokům. Tlak Hodějáků vyvrcholil dvěma brankami a od vyrovnání zachránil náš dorost Michal Fraňo, který 2x vykopával míč z brankové čáry. Nakonec se tedy naši borci mohli radovat z těsné výhry 5:4.

V první půlce jsme byli jednoznačně lepší, ve druhé nás soupeř přehrával. Štěstíčko se tentokrát přiklonilo na rozdíl od prvních dvou zápasů na naši stranu a byla z toho krásná výhra.

Žáci: Křenovice - Velešovice 4:3 (0:1)

Góly: Procházka 2, Hausner, Fojtl

Gottwald
Pospíšil – Tvrdý – Hausner – Kovařík
Meluš – Procházka – Moudrý – Vitoul
Fojtl – Přikryl

Střídání: Anders, Brokeš

Naši žáci druhý duel ze série tří těžkých soupeřů v řadě zvládli a zaslouženě získali v domácím utkání všechny body. Cesta k vítězství však nebyla jednoduchá. Kluci po půlce prohrávali, ale ve druhém poločase se herně zvedli a otočili výsledek. Na konci zápasu nás čekala dramatická zápletka. Hostům se z ojedinělého protiútoku podařilo vyrovnat. Naši se však nevzdali a v poslední minutě se po samostatné akci prosadil kapitán Hausner a žáci vyhráli 4:3.

V dalším zápase pojedou naši žáci do Bošovic, které letos ještě neprohrály a pyšní se vynikající obranou. Jakýkoliv bodový zisk ze hřiště soupeře bude jistě úspěchem. Utkání začne v neděli ve 14.00.

Čaja