Napsali o nás

Tiskové zprávy a články, které byly publikovány o naší obci. 

1 2 3 4 5 6   Následující   ››

Festivaly ukáží židovskou čtvrť i legendy

Noviny Nepřeberná plejáda žánrů, kapel a rozmanitý program. To vše nabídnou letní hudební festivaly na Vyškovsku i Blanensku. 

 

Stěhování. Knihovnu najdou Křenovičtí na nové adrese

Noviny Obecní knihovnu mohli křenovičtí čtenáři navštívit naposledy v úterý. V další otevírací den, ve čtvrtek, už totiž bude zavřená. A to až do konce května, čeká ji totiž stěhování. 

 

Rostliny, ocet, soda. Čarodějnice se v Křenovicích naučily kouzelný lektvar

Noviny Vyrobit kouzelný lektvar, zasoutěžit si o nejlepší kostým, obdivovat výkony siláka Franty nebo také asistovat při zapalování vatry. To vše mohli čarodějnice a čarodějové o Filipojakubské noci, respektive odpoledni v Křenovicích.

 

Slet čarodějnic? Jednou přišla i Adamsova rodina, vzpomíná organizátorka

Noviny Z pálení čarodějnic se v Křenovicích za deset let existence akce stal obecní folklor. Téměř dvě stovky tamních čarodějek a čarodějů, malých i velkých, mají tradiční slet každý rok třicátého dubna. Ať se jedná o sobotu nebo čtvrtek, rejdění v maskách si nechá ujít málokdo. 

 

Domovy důchodců: Křenovice se kvůli novým místům chtějí klidně zadlužit

Noviny S problémem nedostatečného počtu míst v domovech pro důchodce na Vyškovsku se Křenovice rozhodly vypořádat po svém.    Výstavbu nového zařízení pro starší lidi vyžadující péči hodlají zaplatit ze svého. 

 

Nové jazykové učebny, dílny. Školy na Vyškovsku se rozšíří o desítky míst.

Noviny Kapacita základní školy v Křenovicích se zvýší z 250 na 308 žáků. Prvního září se zde otevřou dvě první třídy.

 

Jako rybička. Bartošek vyrobil třicáté kovové přání, motiv ho napadl v nemocnici

Noviny Nějakou dobu si poležel v nemocnici, kde ho napadlo, že pro nadcházející rok by se všichni jeho příbuzní, přátelé nebo obchodní partneři měli cítit jako rybička. 

 

Neděle přinese změny jízdních řádů. Do Křenovic bude jezdit víc Panterů

Noviny „Na dané trati bude zhruba polovina osobních vlaků tvořená elektrickými jednotkami RegioPanter," potvrdila mluvčí Českých drah Monika Bezuchová. 

 

Vzpomínky na bitvu tří císařů: replika osmiliberního děla i tanec

Noviny V následujících dnech si některé obce v regionu připomenou prosincové události roku 1805 . Kromě Slavkova u Brna to budou například Křenovice, Vyškov, Zbýšov a Kučerov. 

 

Dýně děti zdobily i jedly. Křenovický sál zase praskal ve švech.

Noviny Lidé hojně navštívili každoroční podzimní dílničky v Křenovicích. 

 

Antropologové odkrývají záhady moravských šibenic

Noviny Většina šibenic byly čtvercové kamenné stavby se zdmi vysokými několik metrů, na nich byly vztyčené sloupy a přes ně trámy. Na těch se provinilci věšeli a zůstávali tam, dokud se jejich těla nerozpadla nebo nepřišla další poprava.   

 

Poldr proti přívalové vodě obstál. Přírodní nádrž už je také hotová

Noviny 2003 - od tohoto roku je křenovické koupaliště zavřené. Mnoho let tak chátralo. Podle lidí je rekreační zóna tím nejlepším, co se z lokality mohlo stát.   

 

Křenovičtí se seznámili s historií popravčího vrchu. Usmířili se i s nevinnými.

Noviny Odsouzení k trestu smrti? Jen první stupeň utrpení. Samotná cesta na popraviště se nesla v duchu bolesti a snahy odsouzenému poslední kroky co nejvíc ztížit. 

 

Solární elektrárna: Revizní zprávu zfalšovali, rozhodl Nejvyšší správní soud

Noviny Solární elektrárna Enva v Křenovicích na Vyškovsku dostala v roce 2010 od Energetického regulačního úřadu licenci v rozporu se zákonem. 

 

Křenovice vede nový starosta. Mozdřeň vystřídal Konečného ze zdravotních důvodů

Noviny V první řadě se chce zaměřit na dokončení plánovaných stavebních úprav mateřské a základní školy.   Nový starosta Křenovic Jan Mozdřeň plynule navazuje na svého předchůdce Jaromíra Konečného. 

 
1 2 3 4 5 6   Následující   ››