Někteří starostové vesnic Vyškovska končí. Přenechají místo mladým

Noviny Nejméně devět vesnic Vyškovska bude mít nového starostu. Například Křenovice, v jejichž čele stál Jan Mozdřeň. 

Sice kandidoval, do zastupitelstva se však nedostal. „Všechno je, jak má být. Od počátku jsem říkal, že jsem na kandidátce jen jako podpora,“ vysvětlil. Důvodem je prý hlavně fakt, že příští rok oslaví sedmdesátku. „Je čas, aby otěže převzali mladí,“ řekl.

Starostou byl od června 2016, kdy ve funkci vystřídal Jaromíra Konečného. „Pokračoval jsem hlavně v akcích, které rozpracoval on. Třeba v dostavbě školy. Zahájili jsme i architektonickou soutěž na komunitní dům pro staré obyvatele. Naopak stále se nedaří sehnat firmu na výstavbu kanalizace,“ uvedl Mozdřeň.

Jan Mozdřeň

Po šestnácti letech odchází i starosta Milešovic Michal Polanský, který vůbec nekandidoval. Míří do důchodu. „Odcházím s hrdostí – máme opravenou školu, sál, obecní úřad, hasičskou zbrojnici, chodníky, zastávky, máme i novou zeď okolo hřbitova, která padala,“ vyjmenoval.

Předpokládá, že jeho nástupcem se stane místostarosta Bohdan Tišer. Nové vedení budou mít i Komořany, Hlubočany, Nevojice nebo Pustiměř.

Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/nekteri-starostove-vesnic-vyskovska-konci-prenechaji-misto-mladym-20181011.html

Autor: Alena Grycová