Otnice - Křenovice 1:1

fotbal Reportáž Jaroslava Šandra z fotbalového derby I.B třídy, skupiny C, mezi Otnicemi a Křenovicemi. 

Otnice – Křenovice 1:1 (0:0)

neděle 26.08.2012 16.30 hodin

Žák
Proniuk – Beneš – Klopar – Klimek
Procházka – Dvořák – Doležal – Legner 
Rozkopal – Ledvina

Střídání:
58.minuta Novotný - Legner
75.minuta Vosmek – Procházka

Předchozí dva zápasy doma – a dvě čtyřky v naší síti – jistě zahýbaly sebevědomím mužstva. Aby toho nebylo málo, od pátku začal ještě dvojnásobný proces sebepoškozování hráčů. Zbyšek Urban si při nácviku střelby na tréninku pohnul stehenním svalem a Honza Rotrekl si vrazil do nohy hřebík, takže o dva chlapy na zápas míň a několik improvizací v sestavě.

První akcí k zaznamenání na všemi oblíbené otnické trávě (pokus o hloupý vtip, Otnice jsou oblíbené tak maximálně v zimě) byl centr na Lukáše Ledvinu v 18.minutě, který Luky spolehlivě hlavou uklidil do dlouhého rohu brány. Gól nebyl pro těsný ofsajd uznán, byť skalní Křenováci tvrdili, že o ofsajd vůbec nešlo.

Ve 22.minutě mohl dát takového usmoleného vlastence Jindra Beneš. Kop z rohu se mu odrazil od stojné nohy do vlastní brány, Lukáš Žák ale osvědčil naprosto skvělý postřeh. Ve 28.minutě byl velký zmatek před otnickou bránou, už to vypadalo, že Zbyněk Rozkopal balón dotlačí do prázdné brány, ale obránce stihnul vykopnout na roh.

V 35.minutě zahrály Otnice jednoduchý signál při trestném kopu, střela z 30 metrů šla velmi těsně nad naším pravým vinglem. Na druhé straně si v 37.minutě narazil Lukáš Procházka balón s Radimem Dvořákem a Lukáš ve finále střílel obloučkem na prázdnou bránu. Balón zapadl těsně za břevno, přebývalo 30 centimetrů na délce kopu.

Druhý poločas začal otnickou šancí, kdy přes Jindru Beneše propadl balón (80% terén, 10% Jindra, 10% Otničák), střela středního záložníka šla vysoko nad (jaká je pokuta za překopnutí sítě?). V 57.minutě chytil Lukáš Žák druhý prakticky jistý gól – bombu z 15 metrů.

Mezi 63. a 65.minutou provedl Karel Klimek dvakrát stejnou chybu – z místa levého obránce vyrobil „dům – průchoďák“. První centr z křídla šel při dorážce těsně vedle, druhý po hlavičkovém souboji padl na nohu středního záložníka, který jej odklidil do naší brány – prohráváme 0:1.

V 73.minutě byla poslední šance Otnic, kdy Lukáš Procházka dal chybně balón dozadu (obrana se už pohybovala dopředu) a nejlépe za celý zápas uvolnil útočníka – na potvoru otnického. Brankář Lukáš Žák se pohnul dopředu a naprosto skvěle vytáhl třetí jistý otnický gól na tyčku a roh.

Pak už zápas patřil jednoznačně mužstvu Křenovic. Jindra Beneš nahlásil na lavku výměnu místa s Tomášem Doležalem. V 80.minutě mu dal Radim Dvořák naprosto přesný centr na hlavu šest metrů od brány. Byl sice do pohybu, ale „to se musí dávat“, takže jasné – šlo to od Jindrovy hlavy těsně nad.

Hned nato dostal Filda Vosmek přihrávku do vápna a místo pokrytí balónu, které by přešlo do některé z těchto tří možností (střela na bránu – přihrávka na gól – penalta při faulu) si nechal balón sebrat. O chvíli později dostal Filda balón trochu víc do křídla, měl spoustu času, ale místo soustředěné nahrávky na gól kopnul balón obrácenou falší za bránu. Škoda, vápno bylo v obou případech plné našich oranžových dresů.

V 83.minutě to už dopadlo líp. Po velkém zmatku na úrovni penalty výkřik: „Ledvo!“, Lukáš Ledvina nachystá balón po zemi a Jindra Beneš propálí asi osm lidí před sebou = vyrovnání na 1:1.

V 89.minutě dostal Lukáš Ledvina krásnou nahrávku za obranu, nestihnul jej ale dokonale pokrýt a obránce mu jej ukopnul. Chtělo to buď širší ramena při krytí anebo větší rychlost v úniku.

V 90.minutě byl faulován Zbyněk Rozkopal na vápně, místo očekávaných střelců (Radim nebo Jindra) kopal Karel Klimek. Kop se mu vůbec nepovedl – vedle a nad zároveň. Škoda šance – a k Jindrovi či Radimovi: „V takové situaci se nesmíte nechat od balónu odehnat! To musí kopat někdo, komu se ten den daří a je v herním ajfru!“

Na herní převahu byly mnohem lepší Křenovice, šancí na gól měly více Otnice. Skvěle zachytal Lukáš Žák, obrana hrála lépe než předchozí zápasy. Svůj nejlepší podzimní zápas odehrál Luboš Proniuk a taky Aleš Klopar. Ve středu zálohy musel zaskočit Radim Dvořák a taky to byl nejlepší podzimní výkon – ono v tom středu potká člověk tak čtyřikrát víc balónů než na kraji. Jindra Beneš měl těžkou úlohu ve středu obrany, splnil ji, ale na mužstvu bylo znát, když se posunul do zálohy.

Hra na otnické umělé trávě nemá s fotbalem obvykle moc společného. Přes zisk pouhého bodu jsou ale pocity ze zápasu pozitivní. Zvláště hra po inkasovaném gólu a vysloveně očividná snaha po vyrovnání byla pro křenovského diváka velmi příjemná!

Jaroslav Šandr

Převzato z www.skkrenovice.cz