Reportáž z fotbalového víkendu - 11. 8. 2012

fotbal Svérázné reportáže Tomáše Rozkopala o tom, jak hráli naši fotbalisté

Křenovice C – Lovčičky B 6:0 (4:0)

sobota 11.srpna 2012 9:30

Procházka
Spáčil – Švanda – Čtvrtníček – Štefl 
M. Horáček – L. Horáček – Obhlídal – Fuksa 
Maděra – Kolesnáč 

střídání :
46´ Havelka- Spáčil
58´ Čáslava – Kolesnáč
75´ Brázda - Štefl

Jednoznačné utkání, kdy hosté byli za neškodného sparingpartnera. V první půli střelecky procitnul šutér Pepa Koleso (loni si za celou sezonu připsal jednoho fíka, a to ještě v posledním maču sezony). Ovšem už příprava se sedmi Pepovými góly naznačovala cosi, že Koleso se veze na střelecké vlně. Hned od počátku bylo jasné, kdo bude pánem na place. Ale trefit se do černého dokázal až Koleso. Běžela 18. minuta, Fuksik čechrá přetažený roh, Koleso hlavou balon vrací s lézancem o břevno zpátky k tyči přední – 1:0.

24. min podobná akce, jen z druhé strany. Fuksik čechrá do vápna další centr, Koleso opět hlavičku přes celého góla do protipohybu gološa k tyči. Tentokrát hlavson o zem – 2:0.

30.min a Koleso ze dvaceti metrů po zemi k tyči kompletuje hetrik – 3:0.

Ovšem one-man-show nemá konce. V 38. min Koleso otočen zády k brance dostane příhru na vápno, otočí se ku gólu, prosmýkne se mezi dvěma a následně bodlíčkem prostřelí gološa – 4:0. Úchvatné fotbalové moment.

Po přestávce se střelecky prosadí v 57. tradičně hlavsonem Koblih – 5:0 a v 76. pečetí konečné skóre Dečka, kdy placírkou po rohu uklidí balon do góla – 6:0.

Křenovice B – Němčany 6:1 (3:0)

sobota 11.srpna 2012 12:00

Kasimir
Horáček – Slezák – Svoboda – Vosmek 
Spáčil – Baják – Borovský – Legner
Šmerda – Obhlídal

střídání:
46´ Kotzian – Spáčil
55´ Trávníček – Legner
62´ Ryvola - Vosmek

Soupeř už zlobil vícero než ráno Lovčičky, ale stejně zas chytl šest. 8. minuta pěkná akce po ose Vosmek – Legner, centr do vápna a Koblížek z první pác do sítě – 1:0. 

Ve 14. s míčem na noze se Koblížek urve po levé straně, na brankové čáře podél vybíhajícího gološa pod sebe šup, kde pádí utržené vagón Legoš, který ze dvou metrů doklepává do prázdné klece – 2:0.

V 25. si Bajec narazí před vápnem s Koblížkem, rázem se zjeví sám před gološem, z kterého kličkou udělá totální andulu – 3:0.

V padesáté druhé je to již čtyři. Střídající Kocin dostane balon na nohu pětadvacet metrů od kasy, dívá se dívá, komu nahrát a přitom zahlídne gološa trochu vícero z klece než je zdrávo, a tak mu za něho do sítě přesným obloučkem pošle svoji navštívenku – 4:0. 

69. M. Šmerda z velkého k tyči – 5:0.

83. minuta znamená čestného fíka pro hosty, když přelobují Oldy – 1:5. Ale jinak gološ opět tradičně podržel. 

87. Bloška vyslal Šmerdika, ten potáhl a následně centrem do vápna nachází Kocinovu hlavu, který se hlavou mýlí málokdy - 6:1.

Holt, nedá se svítit, Křenda má kluky, co dát gól umí, a vzadu tvrdí muziku výtečný Olda, na kterého se kluci před ním mohou spolehnout. Vražedná kombinace na startu sezony.

Křenovice - Blatnice 3:4 (1:3)

sobota 11.srpna 2012 15:00

Góly : Ledvina, Rozkopal, Procházka

Žák
Doležal - Klopar - Klimek - Urban
Procházka - Rotrekl - Beneš - Dvořák
Rozkopal - Ledvina

střídání :
60´ Proniuk - Klimek
80´ Legner - Ledvina

Do Křendy přijel šikovný soupeř. Již z jara si pamatuju, že i přes výsledek šul-nul, byla Blatnice tuze šikovná. Dnes k vidění bylo utkání dvou poločasů. První patřil produktivním hostům, druhý už patřil domácím. Druhý poločas Křenda stíhačka, přesto dostat 4 fíky je dost na to, aby nám takový čtyřgólový vlak ujel. V sobotu jsme začali jako z partesu. Již v deváté minutě Kozlíkův centr hlavou usměrní do sítě Ledva – 1:0. 

Ovšem hned za tři minuty je skóre srovnáno. Dvořka ztratil před vlastním vápnem míč, blatnické plejer na rohu velkého vyšle k naší brance pohotové kvér, Luky vyráží a k pohodlné dorážce se dostávají Blatničtí a je jasné, co musí následovat – 1:1.

Za sedm minut také jedna nepokrytá dorážka po vyraženém balonu a hosté již vedou – 1:2.

My se jaksi nemůžeme po tom snovém začátku opět nastartovat. Aby toho zmaru nebylo málo, tak ve 38. minutě jdou Blatničtí do dvougólového trháku. Uf, konečně přestávka, doufejme, že bude po návratu z kabin na našich kopačkách jinačí „větr“ než jsme dosud předvedli.

Ano, jistě, po návratu z kabin se tlačíme před hostujícího góla, ale ve 49. hosté předvedli úchvatnou kombinaci z hloubi jejich poloviny až do naší sítě – 1:4.

Přiznám se, že i já jsem musel tomuto vražednému hostujícímu brejku zatleskat. Sice se skřípěním zubů a bolavým křenovickým srdíčkem, ale opravdu zatleskat. Skvělé fotbalové moment. 67. střídající Luba se napravo urve a do vápna pošle přetažené centr, který na zadní tyči usměrní do sítě Kozlík – 2:4.

V 74. minutě se Zbyňa z pětadvaceti metrů opře do balonu a po zemi ke vzdálenější tyči nedává gološovi šanci na reakci – 3:4.

Křenda je na dostřel a do konce čtvrthodinka. Domácí vyvinuli velký tlak, ovšem dvě gólové hlavičky Zbyně Rozkopala se neujaly a tak si Blatnice odvezla všechny tři body.

Převzato z www.skkrenovice.cz