Reportáž z fotbalového víkendu 18. - 19. 8. 2012

fotbal Další fotbalový víkend je za námi, reportáže o odehraných zápasech křenovických týmů připravili Tomáš Rozkopal (družstva B a C) a Jaroslav Šandr (A).

Křenovice – Hroznová Lhota 1:4 (1:2)

neděle 19.08.2012 16.30 hodin

Žák
Proniuk – Klopar – Klimek – Urban
Procházka – Beneš – Rotrekl – Dvořák
Rozkopal – Ledvina

střídání:
62.minuta Doležal (Ledvina)
81.minuta Vosmek (Klimek)
85.minuta Legner (Rozkopal)

Po těch dvou čtyřkách v naší síti se dost těžko píše. Zápasy v přípravě a v poháru byly dobré, Šmeralky byly v plné zátěži a neměly moc nárok, Morendu jsem neviděl, ale vyhrálo se, Bučovice nedostaly pět jenom kvůli naší blbosti při zakončování. Se začátkem soutěže je to ale všechno pryč.

Navíc naše hodonínská skupina se v minulosti vyznačovala takovou příjemnou naivností soupeřů. Nechávali se strhnout vývojem utkání a dalo se s nimi velmi dobře hrát. Jestliže ale Kyjov, Šardice, Mutěnice a Veselí nejsou ve třetí lize nebo nejhůř v divizi, tak někde ti chlapi musí hrávat. A podle výsledků je to jasné, že dost jich skončilo v naší skupině. My máme také hráčský materiál z vyšších soutěží, ale forma není…

Pojďme od úvah k zápasu. Už v páté minutě postupoval Zbyněk Rozkopal z boku na bránu, šanci ale pokazil. V sedmé minutě se na vápně uvolnil Radim Dvořák a jeho oblouček skončil na břevně. Ve 14. minutě Hroznová zasukovala zezadu Jindrovi Benešovi nohy (faul to asi byl), útočník šel sám na bránu, ale Lukáš Žák ho vychytal. Prvních patnáct minut skončilo pěkný centrem Radima Dvořáka zleva, který byl pro Honzu Rotrekla moc dlouhý – chybělo pár centimetrů.

V 17.minutě udělal velkou chybu uvnitř vápna Zbyšek Urban – místo odkopu kamkoliv si nechal skákat balón před sebou – útočník mu ho lehce sebral a s velkým přehledem propálil - prohráváme 0:1. 

O deset minut později jsme mohli vyrovnat – Radim Dvořák utekl obráncům, šel z boku a místo předložení kolegům na podnose před prázdnou bránu obstřeloval gólmana a dal to vedle. 

Ve 32.minutě jsme udělali obrovskou chybu ve středu hřiště, přesila hráčů soupeře a jejich tlak na balón vyústil ve finále v proměněnou gólovou střelu - prohráváme 0:2.

Ve 37.minutě mohlo dojít k otočení celého průběhu zápasu, ale rozhodčí udělal obrovskou hrubou chybu, za kterou by ho Dáša Damková nechala stát aspoň pět špílů. Lukáš Ledvina dostal uličku za obranu, postupoval sám na gólmana, udělal mu kličku a brankář ho při ní setnul na zem. Řešení je naprosto jasné: penalta + gólman červená karta. Penalta byla, z ní dal Radim Dvořák na 1:2. Červená karta ale nikde, i když jsem se při ní odvázal a od lajny řval na naše hráče, ať k té červené sudího dotlačí. Nezdařilo se, chyba Jindra + Honza, ti musí rozhodčího okamžitě přesvědčit a ne ho nechat rozmýšlet!

Na začátku druhé půlky poslal Karel Klimek krásnou přihrávku Radimovi Dvořákovi, který předložil ještě lepší nahrávku před bránu Lukáši Ledvinovi. Ten ale zoufale překopnul prázdnou bránu. To mohl být klíčový moment pro zlom zápasu, bohužel nepřišel.

Ve 49.minutě poslal Radim Dvořák centr na Lukáše Procházku, který dal střelu do obránců a odražený balón dal Honza Rotrekl nad bránu. V 52.minutě sebral Zbyněk Rozkopal balón váhající gólmanovi, míč se odrazil k Radimovi Dvořákovi, ale ten místo obvyklého předložení na hlavu spoluhráčům trefoval bránu a střelil mimo a nad.

V 54.minutě šla Hroznová sama na naši bránu, Lukáš už podruhé tuto šanci vychytal. Mezi 55. a 58.minutou jsme měli tři šance, ale žádná se neujala. Napřed Honza Rotrekl poslal pěkný centr Zbyňkovi Rozkopalovi, kterému chybělo půl kroku (ta rychlost). Hned nato Aleš Klopar vystřelil z 35 metrů, odražený balón šel kousek vedle brány do rohu. Po kopu z rohu závar, Hroznová ale zachránila hlavičkou z čáry. Pro nás to bylo dnes poslední pozitivní. Chybí nám klika typu „kopnout do drnu a ono to spadne do brány“ – viz minulé kolo Zbrojovka v Plzni.

Hroznová Lhota zahrála po našich chybách na půlce dvakrát přečíslení s dokonalým závěrem – hráč se sedmičkou na zádech Ondřej Bíla nám dal dva góly za sebou = během dvou minut je to naráz 1:4. Ta přečíslení byla opravu razantní, při gólu na 1:3 tam bylo šest chlapů z Hroznovky a tři naši.

Dávám vždycky na konec reportu vtip. Dnes nebude, mám, ale nedám – vtipy patří k výhrám! Místo vtipu blbá rada – příští zápas je v Otnicích a možná by se hodilo páteční trénink absolvoval na umělce za vážanskou bránou, abyste si zvykli místo na trávu na gumu?

Jaroslav Šandr

Křenovice B – Bošovice 1:1 (0:0)

sobota 18.8.2012 16:30

Žák
Vosmek – Maděra – Slezák – Horáček
Legner – Svoboda – Borovský – Trávníček
Kotzian – Obhlídal

střídání :
46´ Šmerda – Kotzian
65´ Ryvola – Legner
70´ Lattenberg - Vosmek

První poločas plně v domácí režii, drželi jsme míč na svých kopačkách s pár nebezpečnými situejšn, ale zvostalo jen u nebezpečí. Své gólovky odmítli přetavit ve vedení Slezi, Peňa, Kocin, Bobr. Hosté měli dva rychlé výpady, ale oba skončily shodně vysoko nad.

Druhý poločas začali Bošováci mnohem lépe, aktivita byla najednou na hostujících kopačkách, tlačili se před našu kasu. V 55. minutě Blochin vypouští souboj, následuje centr do vápna a útočník Bošovic trefuje hlavou naprosto přesně – 0:1. 

Poté se Benfika snaží opět hosty přitlačit, bohužel je vidět, že inkasovaný gól je značně zaskočil. Až v 70.minutě po trestňáku ze strany se ujímá hlavička Bobra - 1:1.

Od té doby se hraje fotbal nahoru dolů, Benfika opět drží více míč a tlačí soupeře, hosté zase hrozí z nebezpečných brejků. Ke gólu však ani jedna z cest nevedla. A když rozhodčí v 90.minutě nepískne penaltový zákrok na Broně, je definitivní konec nadějí Benfiky na tříbodový zisk. 

Škoda první půle, tohle jsou ztracené dva body.

Kón

Křenovice C – Vážany B 4:2 (0:1)

neděle 19.8.2012 10:00

Kasimir
Spáčil – Čtvrtníček – Švanda – Štefl 
Havelka – Obhlídal – Fuksa – Divácký 
Kolesnáč – Maděra

střídání :
75´ Čáslava – Spáčil
86´ Brázda – Divácký

V nedělu před obídkem na dívačku velice pěkné utkání. První poločas byl takový klid před bouří, druhý představoval palbu z obou stran – hrálo se v rychlosti nahoru - dolů. 

Jak šel čas aneb zajímavé minuty:

První poločas Křenda byla lepším týmem s několikero tutovkama, ale gólovo se prosadit po rychlém kontru dokázali Vážanští. Hned v 6.min Jindra Havelka má gólovku na hlavě, nad. 

13. minuta a jeden z prvních přechodů hostí přes půl a hned přechod gólový. Pavel Piše si ze své poloviny vystartuje na jeden osvobozující daleký nákop z hloubi hostující poloviny, který si před vápnem stáhne svrchu na zem, klika gološovi a pálí. Napoprvé ještě zastoupí Oldy na čáře vykopávající Čtvrtňa, ale odražený míč zpět k Pavlovi a ten se napodruhé již nemýlí – 0:1. 

V 18. Přema v gólovce. 

Hned z protiútoku rodinná kombinace Tůmovic bráchů, na jejímž konci Luďa obstřelí Oldy ke vzdálenější tyči. A to doslova, míč rozezvučí tyč.

Ve 30. Koleso úspěšně přehodí hostujícího gološa a míč míří do prázdné svatyně, všichni již zvedají ruce, křičí gól, ale - k úžasu a zavření papulí všech přihlížejících - skákající míč skončí místo v síti jen na břevně. Sakra, to je pech. 

37. balon vrchem na Mádě, ale tomu volej jen sklouzne po nártu. 

45+1 Máďa háčkuje ve vápně, kořeň ho utne a fóká se penda. Sám faulovaný si míč šteluje, rána jako z děla, ale to břevno snad vibruje ještě dnes.

Po návratu z kabin se domácí hrnou za vyrovnáním. 

V 47. min. rohový kop, který hosté odrazí, poté se balon vrací do vápna, kde nepřehledná situejšn, tzv. trma-vrma, hafo odrazů až dva metry před čárou přizvedne lehounce míč Koleso – 1:1. 

Hned za tři minutky jsou misky vah dokonale překlopeny na křenovickou stranu. Máďa hlavou prodlouží Oldův daleký výkop na utržené Pepův vagon, sprinterské souboj s vyběhnuvším nedůrazným gološem a Pepa šup – 2:1. 

54. konečně promluví i přecedovy střelky. Máďa po individuální akci obstřelí gološa ke vzdálenější tyči. Hosté sice reklamují, aby gól neplatil, že Máďa vyběhl zpod postranní čáry, kde se zrovna občerstvoval, ale ruku na srdce, než doběhl Máďa k vápnu, už u něj byla hostující dvojice obránců, které kličkou přeceda obelstil. Tudíž reklamace je nepřijata – 3:1. 

Po této třígólové domácí smršti trochu podvědomě domácí vyklízejí herní pozice a přenechávají aktivitu hostům, kteří si po gólovce připíší v 61.minutě. Odolali jsme. 

Hned z protiútoku ale Koleso pálí ze třinácti metrů do břevna a na čáru, odkud balon skočí zpět do hřiště. Hned následuje přenesení hry na naši polovinu, hostující nájezd z boku, Olda překonán, ovšem za ním na čáře vykopává Čtvrtňa.

68. se hosté ale už dočkají. Po rohu odražené balon z vápna uklidí do naší sítě – 2:3. 

Hosté na dostřel a dramatická podívaná pokračuje. Ale v 74. tou stejnou mincí oplácejí i domácí. Po odražení našeho rohového kopu z vápna technicky plackou obstřelí Michal Švanda chumel před sebou přesně dolů k tyči – 4:2. 

78. a Pavlík Piše po individuálce pumelicí rozezvučí naše břevno.

85. rychlý výpad domácích, kdy ani jeden z aktérů nechtěl přihrát. Nejprve Máďa háčkuje vápnem a palí jen do gološa, odraženého balonu se ujme Koleso, také se proháčkuje ke kvéru, ale také ztroskotá na gološovi. Krásné přespolní derby končí domácím viktorem.

Kón

Převzato z www.skkrenovice.cz