Rodinné odpoledne na Jalovém dvoře

Rodinný výlet Klub chytrých hlaviček si užíval na ekofarmě.

I přes nepříznivé prognózy meteorologů si Klub chytrých hlaviček naplánoval na sobotu 4. května rodinné odpoledne na Jalovém dvoře. Činnost našeho klubu byla podpořena Komunitní nadací pro vědění, umění a civilizaci Tři brány Vyškov.

Ranní pohled z okna nebyl přívětivý, ale během dopoledne se mraky roztrhaly a druhá hodina po poledni už nenechala nikoho na pochybách, že počasí stojí při nás a budeme mít možnost si to pořádně užít.

V příjemném prostředí ekofarmy Jalový dvůr byla pro nás připravena tři stanoviště. Děti a někteří rodiče si postupně vyzkoušeli jízdu na koni, hřebelcování poníků a jízdu s oslím spřežením. Plně jsme využili celé zázemí farmy – dětské hřiště a hospůdku. Bez povšimnutí nezůstala ani ostatní zvířata a především jejich mláďata.

Navečer už všichni napjatě očekávali zprávu, kdy vyrazíme hledat poklad v místních hlubokých lesích. O půl šesté jsme se konečně vydali na cestu za pokladem. Čekalo nás několik nelehkých úkolů, ale protože jsme se projevili jako zdatní hledači, cíle jsme dosáhli. Poklad byl bohatý a udělal všem dětem radost.

Odjížděli jsme plni dojmů. Většina dětí usnula už po cestě s pusou upatlanou od dobrot, v ruce svírajíce bublifuk z pokladu a se šťastným úsměvem na tváři. A právě pro tento úsměv podobné akce děláme.

Těšíme se, že se sejdeme zase za rok na stejném místě! Nebo třeba i dříve na jiné z akcí Křenovického občanského sdružení, kam patří i Klub chytrých hlaviček, o jejichž fungování se více dozvíte na www.koskrenovice.cz.

Katka a Alena, KOS Křenovice