Soutěžilo se o ZLATÝ KŘEN

Modelářská výstava V již tradičním dušičkovém termínu v sobotu 27. října proběhla modelářská soutěž O ZLATÝ KŘEN. Letos poprvé v divadelním sále a za pomoci kolegů z Klubíčka.

Soutěž byla věnována našemu rodákovi pplk. gšt. Ferdinandovi Šedovi, o kterém si můžete přečíst na webových stránkách  modelářského klubu http://modelklubkrenovice.webnode.cz/news/plk-gst-ferdinand-seda/.

Této soutěže se zúčastnilo 40 modelářů z deseti míst našeho kraje, kteří přivezli celkem 130 modelů. Oceněno bylo celkem 26 soutěžních modelů, více se dozvíte z Výsledkové listiny). Zklamáním byla neúčast modelářů z řad křenovických dětí, pro které byla nachystána zvláštní cena. Možná to bylo zapříčiněno podzimními prázdninami a velmi špatným počasím. Také se na tom podepsala slabá propagace soutěže ve škole.

Pro ty co mají zájem o modelaření, děti či dospělí, mohou mne nebo Radko Bohdálka požádat o radu. A ti, co mají ostych mohou navštívit naše stránky a tam požádat o radu nebo návod jak začít modelařit.

Vzhledem k tomu, že probíhaly opravy společenského sálu na Václavské ulici, byla soutěž uspořádána v divadelním sále. S ohledem na konání večerní akce Klubový večer, byla soutěž ukončena o něco dříve. K tomuto vysvětlení bych rád připojil omluvu všem, co přišli a modely již neviděli. Také bych rád poděkoval za sponzorské dary firmě HMmodel a Obci Křenovice.                                                                                        

Jaromír Vrána
za modeláře z Křenovic
http://modelklubkrenovice.webnode.cz

Více fotografií ke shlédnutí zde a zde.