TŘÍKRÁLOVÉ POSEZENÍ PRO SENIORY

Obec Křenovice srdečně zve všechny seniory na tradiční TŘÍKRÁLOVÉ POSEZENÍ PRO SENIORY Akce se bude konat v neděli 5. 1. 2020 od 15:00 hodin ve Společenském sále na ulici Václavské, Křenovice.

Program zahájí starosta Obce Křenovice, pan Zdeněk Žabenský, se svým projevem. Poté bude k poslechu i k tanci hrát a zpívat cimbálová muzika JAVORNÍK s primášem Mirko Otáhalem.  Spolu s cimbálovou muzikou vystoupí i mužský pěvecký sbor – Mužáci Brno, jehož členové jsou také

Jindřich Hovorka (syn legendárního primáše Brolnu), a Václav Kovářík (Gajdoši Brno).

Cimbálová muzika JAVORNÍK patří více než dvě generace mezi významné hudební folklorní hudební skupiny. Ve svém repertoáru vychází z tradičních národopisných oblastí Moravy a nepomíjí ani Slovensko a Čechy. V současné době cimbálová muzika JAVORNÍK hraje především pro radost a potěšení své, svých příznivců a přátel. Přízeň si získala za dobu svého působení jak doma, tak téměř ve všech státech Evropy. Dlouhodobá umělecká činnost byla oceněna "Evropskou cenou za lidové umění" nadací F. V. S. Hamburk. Pojďte a zaposlouchejte se do krásných a pravdivých lidových písní v podání cimbálové muziky JAVORNÍK a rozšiřte okruh jejich přátel.

Občerstvení zajištěno, vstupné dobrovolné.