Újezd u Brna - Křenovice 1:4

fotbal Reportáž z fotbalového utkiání I.B třídy mezi Křenovicemi a Újezdem z 9. září a dále reportáž ze zápasu našich žáků s Nesovicemi z 5. září.

Újezd – Křenovice 1:4 (1:2)

neděle 09.09.2012 16.30 hodin

Hanák
Ledvina – Doležal – Klopar – Klimek 
Procházka – Rotrekl – Beneš – Svoboda 
Dvořák – Rozkopal

Střídání:
82.minuta Vosmek (Ledvina)
87.minuta Legner (Rozkopal)

Není lehkých zápasů v Újezdě, i když výsledkem je přesvědčivé vítězství. Tradiční rivalita a zarputilost je tradičním znakem setkání obou soupeřů. V Újezdě často cítíme vedle tvrdé hry taky snahu „soupeři trochu nakopat“. V sestavě chyběl Luba Proniuk, už tradiční marodi Jakub Pauřík a Zbyšek Urban a ze sestavy minulého kola Petr Novotný. Po týdenní absenci se vrátili Jindra Beneš a Lukáš Ledvina.

První gól jsme tentokrát mohli dostat my a to v 17.minutě. Přetažený centr přeletěl přes celou obranu, útočník jej vrátil na malé vápno, ale nešikovná hlavička letěla naštěstí nad naši bránu.

V 21.minutě kopal Radim Dvořák zleva roh, Jindra Beneš se tísněný prodral k hlavičce, ta ale letěla kousek vedle brány. Ve 24.minutě se to už povedlo – roh zprava kopal Lukáš Procházka, Radim Dvořák vysoko přeskočil svého obránce a s přehledem dal hlavou na 0:1.

Ve 28.minutě potáhl Zbyněk Rozkopal balón po levém křídle, po vniknutí do trestňáku dal obloučkem podél brány a na druhé tyčce Lukáš Procházka ze vzduchu dorazil na 0:2. Brankář si hrábl jak na přihrávku, tak na gólovou střelu, ale skončilo to pro nás dobře.

V 30.minutě jsme nechali propadnout balón do našeho vápna a dokonce jsme trestuhodně nechali útočníka s míčem otočit. Střela nebyla nic moc, ale ze vzdálenosti sedmi metrů je všechno gólovka. Petr Hanák si na balón sáhl, ale přece jenom to do brány propadlo - snížení na 1:2.

Poločas končil krásnou akcí po pravé straně, kdy Jindra Beneš ve 43.minutě uvolnil Lukáše Procházku, ale po jeho střele zazvonila tyč. Byť střela byla hezká, do brány se určitě z této vzdálenosti a z tohoto úhlu dalo trefit.

V 55.minutě vybojoval Zbyněk Rozkopal balón, ten se odrazil před Honzu Rotrekla a jeho tečovaná střela šla do brány na 1:3. Přesně po takových situacích jsem volal v prvních dvou kolech – kopnout do drnu a ono to spadne do brány.

V 59.minutě vyslal Karel Klimek ze třiceti metrů bombu, která zasvištěla těsně vedle pravé tyčky. O minutu později poslal Radim Dvořák na malé vápno centr, balón odvrátil moc pěknou patičkou obránce Újezdu (myslím, že Michal Odehnal).

V 75.minutě jsme šli „čtyři na tři“, Radim Dvořák dal zleva centr, který Lukáš Procházka netrefil přesně a dal vedle. Akce nebyla dobře sehraná, to chtělo po zemi až do vápna a tam nachystat na gólovku.

V 77.minutě získal před obranou balón Aleš Klopar, vůbec neviděl na pravé straně Honzu Rotrekla (dvacet metrů všemi směry kolem něho volno) a poslal dlouhý balón na levé křídlo na Radima Dvořáka, který umyl obránce a krásně prostřelil gólmana na 1:4.

V 88.minutě uvolnil obránce Karel Klimek útočníka Zbyňka Rozkopala, ten ale tváří v tvář brankáři neprostřelil. O minutu později se do centru položil Jindra Beneše, hlavou ale nedosáhl – situace je k vidění prostřednictvím snímku na újezdském webu.

V poslední minutě šli na posledního obránce Jindra Beneš a Lukáš Procházka, Jindra to dostal trochu do boku, dokázal ale krásně Lukáše uvolnit, ten to však napral do gólmana. Na to se říkává: „Hoši, to se musí dávat!“ Nejsme nenasytní, ale když je šance na šest gólů, je škoda je nedat. 

Příští týden je u nás Mikulov, ten je sice po sestupu z 1.A třídy dost v rozkladu, ale chtělo by to v pozitivních výkonech pokračovat. 

Takže už jenom tradiční závěr a sice krásný židovský:
Potká Maurer pana Kauderse a říká: „Slyšeli to, Kauders? Roubíček, obchod střižním zbožím…ta jeho uhádaná manželka. Jela do Vídně, tam ji trefil šlak a už je po ní.“ Pan Kauders se zasní: „To víte, Vídeň je holt Vídeň!“

Jaroslav Šandr

Žáci: Křenovice – Nesovice 5:1 (1:1)

středa 5.září 2012 17:30

Gottwald
Kovařík – Tvrdý – Hausner – Moudrý
Meluš – Fojtl – Hrouz – Anders
Přikryl – Procházka

střídání : Pospíšil, Brokeš

Po opatrném úvodu se přece jen více osmělili domácí hráči a samostatným průnikům Hausnera a Fojtla po lajně chyběla pouze přesná přihrávka na volné spoluhráče. V polovině první půle byl ve vápně faulován Fojtl – penaltu proměnil střelou doprostřed Hrouz a vedeme 1:0.

Hosté, kteří v minulé sezoně patřili mezi špičku našeho okresu, zabrali a střelou z dálky nachytali, tak trochu na hruškách brankáře Gottwalda 1:1.Do konce poločasu měla Křenda ještě pár šancí vč. nastřelené tyčky, ale gól z toho již nepadl.

Ve druhé půli naši hráči trochu změnili projev své hry, začali si více přihrávat a na place to bylo znát. Nejprve trefil Hrouz břevno, pak už propálil brankáře Nesovic z úhlu Hausner a bylo 2:1. Třetí gól přidal opět Hausner a následně vytvořil gólovou přihrávku pro Fojtla 4:1.

Na 5:1 upravil střelou z dálky Moudrý.

Pochválil bych za dnešní utkání především naše mladíky : Přikryla, Pospíšila, Anderse a Brokeše, kteří bez problému zapadli do sestavy a postupně nahrazují hráče, kteří odešli do dorostu.

Čaja