Ukliďme Česko

Ukliďme Česko Obec Křenovice se připojila k akci "Ukliďme Česko". Dobrovolnická akce "Ukliďme Česko" vychází z mezinárodně osvědčeného modelu "Let's Do It!". Tento typ úklidových akcí již proběhl úspěšně ve více jak 100 zemích za účasti 9 milionů dobrovolníků.

Loňský úspěšný ročník, který byl oceněn Ekologickým Oskarem, motivoval organizátory k pořádání dalšího ročníku v tomoto roce.

Letošní úklid se uskuteční v sobotu 18. dubna 2015.

Cílem pro rok 2015 je nejen zapojit mnohem více dobrovolníků a uklidit ještě více černých skládek, ale i rozšířit povědomí o této akci mezi širokou veřejnost a vyvolat celospolečenskou diskusi k problematice černých skládek a nepořádku kolem nás.

Obec Křenovice každoročně organizuje úklid obce a okolí, který provádějí členové místních spolků. Tuto aktivitu jsme zapojili do dobrovolnického projektu "Ukliďme Česko". Přestože hlavní termín úklidové akce je sobota 18. dubna, je možné úklid provádět v průběhu celého jara.

Pokud by se do akce chtěli zapojit další dobrovolníci, nečlenové spolků, je možné se domluvit například s některžm zapojeným spolkem nebo na obci, popřípadě je možné se přihlásit jako dobrovolník v rámci projektu kdekoliv v rámci České republiky.

Stránky projektu: www.uklidmecesko.cz

Stránka naší obce na webu projektu: http://www.uklidmecesko.cz/event/10718/

Facebook: https://www.facebook.com/UklidmeCesko

Image