Upozornění Masarykova onkologického ústavu Brno

Vykřičník Masarykův onkologický ústav upozorňuje na podvodné jednání - nenechte se napálit údajnými "diagnostiky v terénu"!

Množí se případy, kdy občanům telefonují údajní „diagnostici“ Masarykova onkologického ústavu. Objednávají se k nim na návštěvu domů s tím, že zde provedou jednoduché vyšetření zaměřené na prevenci. Výsledky testů mají být hotovy zhruba do 15 minut a požadují, aby jim lidé věnovali asi hodinu času.

O výsledcích testu má být údajně informován příslušný praktický lékař, aby věděl, na jaké zdravotní problémy se má při léčbě u dotyčného zaměřit. Aby svému tvrzení dodali na vážnosti, sdělují jméno „terénního pracovníka“ i SPZ auta, kterým do obcí přijede.

Masarykův onkologický ústav Brno důrazně upozorňuje, že v žádném případě podobná šetření v terénu neprovádí. Jedná se o podvodné jednání, které zneužívá dobrého jména tohoto zdravotnického zařízení. Proto žádá všechny, kteří budou tímto způsobem osloveni, aby okamžitě informovali Policii České republiky a v žádném případě tyto lidi nepouštěli k sobě do bytu.