V Křenovicích mají lidé šikovné ruce, dokázala výstava

Noviny V Křenovicích s e svými výrobky   mohly pochlubit  děti i dospělí  na výstavě, kterou o víkendu pořádali místní zahrádkáři. 

Origami, keramické výrobky, šaty na panenky, obrázky. Ale i háčkované, vánoční i velikonoční dekorace. Nejen to vytvořily šikovné ruce dětí, žen i mužů z Křenovic. Se svými výrobky se všichni mohli pochlubit na výstavě, kterou o víkendu pořádají místní zahrádkáři. „Chceme, ať lidé ukáží, co dělají, když přes zimu nepracují na zahrádce," vysvětlila za organizátory Kateřina Štouračová.

Ti pro návštěvníky připravili i malé zpestření. „Každý výrobek jsme označili určitým číslem. Lidé pak na papír, který dostanou při vstupu, napíšou čísla věcí, jež se jim líbily nejvíc. Ze zkušeností ale víme, že pouze jeden výrobek člověk nevybere. Proto jsme se rozhodli, že můžou napsat až tři. I tak je to leckdy hodně složité," zmínila Štouračová s tím, že součástí akce je i bazárek.

Také ten si postupně získává na oblibě. „Lidé nosí zajímavé věci. Už nám na něj pomalu nestačí místo. Pokud bude zájem přetrvávat, je možné, že v budoucnu z bazárku vytvoříme alespoň jednou ročně samostatnou akci," přemítala.

Výstava bude otevřená i v neděli. A to od půl deváté do pěti hodin.

2.4.2016

Autor: Alena Grycová
Zdroj: http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-v-krenovicich-maji-lide-sikovne-ruce-dokazala-vystava-20160402.html