VETERANFEST SLAVKOV 2019

Veteranfest V  sobotu 29.06.2019  se v prostorách zámeckého parku ve Slavkově koná již 18. největší tuzemský sraz historických vozidel   VETERANFEST SLAVKOV 2019 . 

sobotu 29.06.2019 se v prostorách zámeckého parku ve Slavkově koná již 18. největší tuzemský sraz historických vozidel  VETERANFEST SLAVKOV 2019

Vstup pro veřejnost je umožněn od 7:00 hod. Připravený program bude probíhat od 9:00 do 15:00 hod. 

Vstupné: dospělí 140,- Kč                      děti nad 10 let, studenti, senioři, ZTP 100,- Kč

Více informací na stránkách www.veteranfest.cz

 

Veteranfest

 

Do Slavkova se sjede tisícovka historických vozů a motorek.
Mezi veterány se bude tančit swing

Do zámeckého parku ve Slavkově u Brna se v sobotu 29. června sjede přes tisíc historických aut a motorek na tradiční Veteranfest.

Již osmnácté setkání láká nejen na ojedinělou přehlídku historických vozů, motorek, traktorů, bicyklů… ale také na dobovou atmosféru. Zámecký park zkrášlí prvorepublikové dámy, mezi auty se tančí swing, odpoledne pak završí koncertem Big bandu Konzervatoře Brno. Na Veteranfest můžou návštěvníci i stylově i přijet. Z vlakového nádraží budou vypravovány historické autobusy, které návštěvníky dovezou až před brány zámku.

Akce láká nejen vystavovatele z celé České republiky, Slovenska, Rakouska ale i Nizozemí a Skotska. Naleštění krasavci v historických kulisách přitahují každoročně přes deset tisíc návštěvníků. Součástí festivalu je také burza náhradních dílů a starožitností.   

V letošním roce se ještě více zaměříme na poukázání příběhu a jedinečnosti vystavovaných aut a také jejich majitelů. Součástí programu je jak odborná soutěž, tak i cena elegance, díky níž můžeme ocenit nejen technické a historické přednosti aut, ale i osobitý styl posádky. Letos o vítězi navíc rozhodne jedna z nejpovolanějších – módní návrhářka Kateřina Jará,“ uvedla ředitelka Zámku Slavkov – Austerlitz Eva Oubělická.

Desetičlenná odborná porota bude letos hodnotit auta a motorky hned v šesti kategoriích rozdělených zejména podle roku výroby. Letos se komise poprvé zaměří také na sportovní motorky. Nejmladší vystavované vozidlo nebo jiný dopravní prostředek přitom může být z roku 1989. Do Slavkova se ale sjíždí i unikátní vozy pamatující dobu První republiky.

V loňském roce jsme například ocenili legendární Z5 Express, nejvýkonnější vůz z brněnské Zbrojovky. Auto ze třicátých let fascinovalo zejména svojí rychlostí dosahující až 130 kilometrů za hodinu. Ocenili jsme také trimobil Šibrava z roku 1921, který se dochoval v jediném kuse,“ uvedl předseda odborné komise Pavel Opletal.

Pořadatelé letos také znovu umožní vystavovatelům a prodejcům burzy najíždět auty do parku již v pátečních večerních hodinách. Brány se pak návštěvníkům otevřou v sobotu od 7.00. Největší nápor pak očekávají mezi 9.00 a 11.00 hodinou. „Ve spolupráci s policií jsme také letos vyčlenili celou ulici Bučovická jako odstavné parkoviště. Parkování v historické aleji u zámku je letos kvůli její ochraně omezené, proto návštěvníkům nedoporučujeme k areálu zajíždět. Doprava bude v den konání akce řízena dočasnými značkami, na místě budou také hlídky dopravní policie,“ uvedla ředitelka Eva Oubělická.

 

Organizační informace

29. června 2019 od 9.00
Veteranfest Slavkov
www.veteranfest.cz

Vstupné návštěvníci: 140 Kč / 100 Kč zlevněné
předprodej:  http://vstupenky.zamek-slavkov.cz
(Vystavovatelé vstup zdarma)

 

Kontakt pro média

Veronika Slámová
veronika.slamova@slavkov_cz
tel. 725 977 802
www.veteranfest.cz