Vyškovské noviny - Fotbalové probuzení Křenovic zastavil déšť

Brno – Otázka, kam ve druhém předkole krajského poháru pojedou fotbalisté Bučovic, zůstala nezodpovězena. Jejich soupeř měl vzejít z duelu Moravská Slavia Brno – Křenovice, ale ten v 58. minutě za stavu 1:0 ukončila průtrž mračen.

Proudy vody a krup z trávníku během pár minut udělaly nasáklou houbu a z okolní červené tartanové dráhy bílé ledové zrcadlo. V prvním poločase přesný rozhodčí Hanák tak správně souboj ukončil. Šlo by i o zdraví hráčů.

Samotný zápas začali lépe domácí a po mírné převaze se ve 26. minutě ujali vedení. Dufek nastřelil břevno a v následné skrumáži se nejlépe orientoval hráč tmavé pleti Asare Ayeberg. Křenovice mohly hned z protiútoku srovnat Benešem, ale posila z Bohunic zblízka trefila nohy padajícího brankáře. Konec poločasu patřil hostům, ale ani jednu z dalších tří dobrých příležitostí nedokázali využít. „Chybělo nám víc hráčů, s nimiž počítám do kádru. Trvalo nám trochu déle, než jsme se chytili, ale druhá polovina prvního poločasu už měla i herní kvalitu a měli jsme několik šancí," konstatoval nový trenér Křenovic Rostislav Václavíček, kapitán zbrojováckých mistrů republiky z roku 1978.

Sportovně-technická komise rozhodla, že opakované utkání bude sehráno ve středu od 17.30 hodin. Vítěz se ve 2. předkole utká s Bučovicemi v pátek 3. srpna v 17.30 hod.

Ostatní týmy z Vyškovska zasáhnou do 2. předkola dle rozpisu. Ve středu v 17.30 hodin přivítají Bohdalice Slavkov a Dražovice hrají v Tuřanech.