Vyškovské noviny - Nataly Hamříková si prožila radost i zklamání

Nataly Hamříková Liptovský Mikuláš, Tokio – V nejméně vhodnou chvíli ji oslabila nemoc. Ze superfavoritky českého šampionátu tak najednou byla jen řadová aspirantka na medaile.

A ty si na krk křenovická gymnastka v barvách brněnského klubu také pověsila. Získala titul české vicemistryně ve víceboji a v dílčích disciplínách nasbírala stříbro a dva bronzy. A že jsou všechny cenné kovy v dobrých rukou, to už v posledních dnech dokazuje v Zemi vycházejícího Slunce.
Bez rozcvičky, schoulená do klubíčka, s rukama položenýma na břichu. Když se členka SK Tart MS Brno chystala do Liptovského Mikuláše na národní šampionát, asi si nemyslela, že to před závodem dopadne takhle.

"Určitě jsem přišla bojovat o titul, byla jsem v dobré kondici, měla natrénováno a sestavy se mi dařily. Bohužel večer před mistrovstvím jsem dostala střevní virózu, která se mě držela hlavně v den mistrovství, tedy víceboje. Úplně jsem zeslábla, a co se mi míhalo hlavou, to ani nechtějte vědět," popsala nepříznivý osud Nataly Hamříková.

Přesto do bitvy se sokyněmi šla. Víceboj, tedy cvičení postupně s kuželi, stuhou, míčem a obručí, skončilo jejím úspěchem. „Kužele i stuha se mi povedly, ale nepřesná jsem byla s obručí. Míč jsem cvičila jako poslední a zajela jsem to bez chyby," popsala průběh. Navzdory zdravotním komplikacím skončila při konečném součtu bodového ohodnocení druhá. „Jsem moc ráda, že jsem se nakonec rozhodla do závodu nastoupit. Přišla bych o skvělé stříbro a to by mě hrozně mrzelo," uvedla.

Druhý závodní den patřil soubojům vždy nejlepší šestice s každým náčiním zvlášť a ten přinesl slečně z Křenovic další tři medaile. Stříbro za kužele, bronz se stuhou a míčem. „Kromě obruče jsem byla ve všem ve finále, už to mě těší. Ty kužele se mi podařily opravdu skvěle, naopak dost mě mrzí bronz v míči, ze sestavy jsem měla moc dobrý pocit, myslela jsem výš," přiznala.

Výbornými výsledky na šampionátu si zajistila na další období místo v reprezentaci. Tam už patří nepřetržitě sedm let. „Zkušenosti už tam nějaké mám, člověk je získá na mezinárodních akcích, kde se může potkat se světovou špičkou. Už proto jsem věděla, že musím na republice zkusit zabojovat za každou cenu. Abych tam zase mohla být," prohlásila Hamříková.

Mezinárodní konkurence si užívá už v těchto dnech. Se svým oddílem je na světovém šampionátu klubů v japonském Tokiu. Mezi čtyřmi desítkami reprezentantek devatenácti států dosáhla na slušné třiadvacáté místo, přičemž nejlépe si vedla jako osmnáctá s obručí. „Je tady aspoň deset účastnic nedávné olympiády, konkurence více než nabitá a pro mě další zkušenosti," poznamenala.

A co dál? „Jako jednotlivkyni mě čeká ještě Grand Prix v Brně a v prosinci mistrovství republiky ve společných skladbách. Hlavně jsem však v maturitním ročníku a další závody budu řešit až podle školy," podotkla na závěr.

Vizitka:

Nataly Hamříková

Věk: 18

Sport: moderní gymnastika

Bydliště: Křenovice

Klub: SK Tart MS Brno

MČR žen 2012: víceboj – stříbro, kužele – stříbro, stuha, míč – bronz

Autor: David Mach, převzato ze serveru www.vyskovsky.denik.cz, 3. 10. 2012.