Vyškovský deník - Dostali jsme moc gólů. Špatně bránil celý tým

Rostislav Václavíček Křenovičtí fotbalisté byli atraktivním soupeřem. S podzimní bilancí a výkony ale trenér Rostislav Václavíček není spokojený.

Svoji C skupinu I.B třídy zahájili dvěma zápasy doma, ale místo očekávaných šesti bodů nezískali ani jeden. Navíc jejich brankář musel potupně osmkrát lovit míč z vlastní sítě. Přestože se potom střelci fotbalových Křenovic činili, je konečné desáté místo po polovině soutěže přece jen méně, než na co by mělo mužstvo se solidním fotbalovým projevem mít.

Od podzimu se nový trenér, olympijský vítěz a mistr republiky se Zbrojovkou v roce 1978 Rostislav Václavíček, snažil, seč mohl, ale výkonnostním výkyvům zabránit nedokázal. Jen malou útěchou mu může být, že jeho tým je divácky velmi atraktivní. V jeho zápasech padalo hodně gólů. „Ale ty, které jsme dostávali, byly většinou naprosto zbytečné a po školáckých chybách jednotlivců," posteskl si zkušený lodivod.

Ovlivnila vaše umístění tedy především špatná defenzíva?

Defenzivní činnost byla naší slabší stránkou, což mě dost zaskočilo, ale bylo to špatnou hrou dozadu od celého mužstva. Myslím si, že mužstva z čela tabulky předváděla lepší  fotbal, než hrajeme my.

S jakými cíli jste šli do soutěže?

Určitě se počítalo s umístěním na předních místech, ale soutěž byla letos silnější než dříve. Přesto desáté místo neodpovídá našim předpokladům a bodový zisk je zklamáním. Mužstvo určitě má na víc.

Kteří hráči splnili vaše předpoklady, od kterých jste naopak čekal víc?

Osu týmu tvořili brankáři, kteří se prostřídali, dále stoper Klopar, Doležal, Rotrekl, Beneš, Rozkopal. Ale ne vše nám vycházelo dobře. Já bych hráče nechtěl hodnotit nějak zvlášť, protože si myslím, že skoro všichni měli výkyvy ve své výkonnosti.

Dali jste příležitost mladým hráčům?

Z mladých hráčů mají velké šance se ještě více prosadit Dvořák a Procházka.

Kdy jste měl na podzim po zápase největší radost a naopak, kdy jste byl nejvíce zklamán?

Samozřejmě radost je vždycky po vítězném zápase, a to bylo především po Mikulově a Veselí. Tato utkání jsme vyhráli vyšším rozdílem. Ale ještě víc mě těší zápasy, které mají fotbalovou kvalitu. Ale čekal jsem, že jich odehrajeme víc.

Kdy zahájíte zimní přípravu a co v ní plánujete? Přijdou posily?

Zimní příprava by měla začít 18. ledna a probíhat výhradně v domácím prostředí. Chceme být venku na umělé trávě, v tělocvičně a budeme to prokládat výběhy v terénu. Na konec února a na březen máme naplánovány přípravné zápasy. S doplňováním je to těžké a každý trenér by chtěl mužstvo posílit, ale to se ještě ukáže podle možností klubu. Každopádně naším cílem pro jaro bude zlepšit hru i postavení

KŘENOVICE V SEZONĚ

Bilance doma:
10. Křenovice 7 3 0 4 23:13 9

Bilance venku:
7. Křenovice 6 2 1 3 13:15 7

Nejlepší střelci:
10 – Dvořák, 7 – Beneš, 6 – Procházka, 4 – Rotrekl.

Nejvyšší vítězství:
Křenovice – Mikulov 8:1, Křenovice – Veselí n. M 6:0.

Nejvyšší porážka:
Křenovice – Hroznová Lhota 1:4.

Autor: Zdeněk Vlach
Uveřejněno: 10. ledna 2013
Se souhlasem převzato ze serveru www. vyskovsky.denik.cz