Vyškovský deník - Gymnastiky Traska potvrdily příslušnost k české elitě

Noviny V hlavní kategorii zvítězily členky TART Brno před Ideastavem Praha. Členkou vítězného družstva, které této disciplíně kraluje už tři roky, byla Křenovanka Nataly Hamříková.

Moderní gymnastky se ve Vyškově utkaly v tradičním Trasko Cupu ve společných skladbách. Na snímku je družstvo starších nadějí domácího SK Trasko, které svoji kategorii vyhrálo

Moderní gymnastky se ve Vyškově utkaly v tradičním Trasko Cupu ve společných skladbách. Na snímku je družstvo starších nadějí domácího SK Trasko, které svoji kategorii vyhrálo Autor: Jiří Kapounek

 

Hradec Králové – Už účastí pěti týmů potvrdily své pozice v české špičce moderní
gymnastiky. Stejný počet jako Trasko Vyškov už měly na mistrovství republiky ve
společných skladbách v Hradci Králové jen dvě bašty - SK TART MS Brno a pražská TJ
Ideastav Chodov.

Ke kvantitě pak Vyškovanky přidaly i kvalitu. Největšího úspěchu dosáhly seniorky, kterým
se povedlo obhájit loňské třetí místo. Družstvo se složení Simona Bohuslavová, Karolína
Kapounková, Veronika Nohelová, Michaela Pavlíková, Anna Taušová a Eliška Trněná je
získalo za cvičení se třemi míči a dvěma stuhami. Bronzovou medaili přidaly i v dvojboji
sestav společně se skladbou s deseti kužely.

Družstva juniorek, nadějí starších a mladších startovala v obrovské konkurenci. Juniorky Eliška Pazderová, Adéla Plchová, Tereza Studňařová, Dana Suchomelová, Natálie Šťastná a Sabina Zourková skončily po výborném výkonu se svou strhující choreografií s pěti
obručemi na čtvrtém místě. Starší naděje Denisa Gottvaldová, Běla Kubíčková, Markéta
Paludová, Kristýna Šťastná a Markéta Urbancová skončily těsně páté po nejlepším výkonu
sezony, když se jim bravurně povedlo zkrotit někdy neposlušných pět míčů.

V kategorii nadějí mladších reprezentovala Vyškov dvě družstva. To zkušenější ve složení Tereza Hledíková, Kamila Martyn, Michaela Paludová, Darina Řehková, Nicol Sládková a Helena Trgalová skončilo po velkém boji se smůlou čtvrté.

Nejmladší skupina - Karolína Jelínková, Natálie Nováková, Veronika Orálková, Žaneta
Pazderová, Kateřina Studňařová, Lucie Zemanová - závodící proti až o dva až tři roky
starším a zkušenějším gymnastkám, obsadila dvanácté místo z devatenácti startujících družstev.

„Trenérky Kateřina Kapounková, Tamara Bílková, Hanne Langová, Klára Uhlířová, Petra Štaudrová, Andrea Kapounková byly s výkony našich gymnastek velmi spokojené, ocenily snahu a jejich výkony navzdory zdravotním problémům, se kterými se potýkaly po většinu sezony. Těší nás i to, že vyškovské gymnastky jako jediné ze všech finalistek všech kategorií postavily svá družstva jenom z vlastních členek, navíc z vlastních odchovankyň. Z děvčat, která v oddílu cvičí od svých čtyř až pěti let. Žádný další oddíl v republice není schopný postavit společné skladby z vlastních zdrojů," zdůraznila tajemnice SK Trasko Květoslava Suchomelová.

Zlatá Hamříková

V hlavní kategorii zvítězily členky TART Brno před Ideastavem Praha. Členkou vítězného družstva, které této disciplíně kraluje už tři roky, byla Křenovanka Nataly Hamříková.

Ta přiznala, že letošní obhajoba zlata byla těžší než loňská. „Těsně před soutěží jsme si v generálce projely sestavu s kužely bez jedné chybičky, naostro jsme pak nepochopitelně chybovaly. Byly jsme ale odhodlané se o titul s naším největším soupeřem z Prahy, který se nám titul již několik let marně snaží vzít, ještě poprat. Ztráta ale byla hodně vysoká, ale druhou sestavu se stuhami a míči jsme zajely naprosto koncentrovaně s perfektním provedení všech prvků. Trochu jsme i zariskovali, ale povedlo se. Známka od rozhodčích 15,2 byla fantastická a soupeřky nás už předhonit nedokázaly," popsala Hamříková dramatický souboj o zlato.

Autor: Zdeněk Vlach
Uveřejněno: 4. 12. 2013

Se souhlasem převzato ze serveru www.vyskovsky.denik.cz.