Vyškovský deník - Křenovické koupaliště se dočká proměny. Na řadě je demolice

Noviny Je tomu už jedenáct let, co lidé měli naposledy možnost navštívit koupaliště v Křenovicích. Nedostatek peněz ho tehdy uzavřel a od té doby areál chátrá. Proces nyní dospěl do bodu, kdy budovy na bývalém koupališti už nic nezachrání. Půjdou k zemi. Vedení obce totiž požádalo stavební úřad ve Slavkově u Brna o povolení k demolici.

„Povolení jsme dostali, ale zatím nevíme, jestli akci stihneme zajistit ještě letos nebo až příští rok na jaře. Budovy jsou nicméně v dezolátním stavu, takže nic jiného se s nimi dělat ani nedá," informoval starosta Křenovic Jaromír Konečný.

Budoucnost areálu je zatím nejistá, určitý výhled ale vedení vesnice má. „Areál bychom chtěli celý zrevitalizovat, takže by v místě v budoucnu mohla vzniknout nějaká přírodní nádrž. Nic konkrétního ale k tomu zatím dodat nelze. K demolici budov jsme se odhodlali letos, protože se rozjela revitalizace blízkého mlýnského náhonu, která nás tak trochu inspirovala, že by se i koupaliště mohlo začít trochu zvelebovat," poznamenal Konečný.

Koupaliště vzniklo v padesátých letech minulého století. Fungovalo do roku 2003 postupně pod hlavičkou různých křenovických organizací. Naposledy to byl fotbalový klub. V té době už ale areál potřeboval velké investice do rekonstrukce, podle starosty okolo desíti milionů korun. To však nebylo možné zajistit, a tak se koupaliště uzavřelo.

Kromě tamních budov půjde v Křenovicích k zemi ještě jeden objekt. „Jedná se o poslední z historických domů, které bývaly pod kostelem na Svárovské ulici. Ty vlastní obec, a jelikož máme v plánu dotáhnout do konce úpravy ve středu obce, musíme odstranit i tento dům. Místo historických domků zaujme park," objasnil Konečný.

Autor: Adam Hrbáč
Uveřejněno: 2. 11. 2014

Se souhlasem převzato ze serveru www.vyskovsky.denik.cz.