Vyškovský deník - Křenovický sport má dalšího mistra republiky

Kulečník Svůj první titul mistra republiky v karambolovém kulečníku získal junior BC Ponětovice Ondřej Hošek. A hned v nejtěžší disciplíně trojbandu.

Už nejen moderní gymnastka Nataly Hamříková proslavuje svoji obec na poli sportovním. Stejně jako ona se od neděle může titulem mistra republiky pochlubit i další občan Křenovic Ondřej Hošek, hráč závodního karambolového kulečníku.

Devatenáctiletý junior hraje za BC Ponětovice, který o víkendu pořádal hned dvě společná mistrovství České republiky kadetů a juniorů. Na pořadu byly nejtěžší disciplíny této hry, jednoband a trojband.

Už sobotní boje v jednobandu, tedy disciplíně, kdy se koule, s níž hráč hraje, musí před karambolem odrazit minimálně od jednoho mantinelu, naznačily, že Hošek míří vysoko. V turnaji prohrál jen jednu partii z pěti a získal stříbrnou medaili. „Prohrál jsem s Adamem Bačou ze Sokola Žižkov, když mně stačila i remíza. Jenže on byl pro mě asi zakletým soupeřem. V zápasech na mistrovství republiky jsem ho do soboty nikdy neporazil. Přitom jsme vždycky hráli velice vyrovnané partie," komentoval Hošek stříbrný úspěch.

Svůj první titul mistra republiky v karambolovém kulečníku získal junior BC Ponětovice Ondřej Hošek. A hned v nejtěžší disciplíně trojbandu.Prokletí Bača křenovický mladík zlomil v nedělním trojbandu, který je zobtížněn dalšími dvěma „povinnými" mantinely. Před dokonáním karambolu tedy musí koule orazítkovat minimálně tři mantinely. Hošek začal impozantně, a i když pak po dvou suverénních vítězstvích trochu slevil, nakonec na jeho tágu skončilo všech pět konkurentů. Tedy i obávaný Bača.

„Jsme strašně šťastný a teď ho snad už budu porážet častěji. Zatím jsem byl na mistrovstvích třikrát druhý, takže toto je můj první titul mistra republiky. Postupem času jsem se sice zhoršoval, ale body jsem dělal pořád. Určitě v tom byla nervozita, protože tady bylo hodně známých a všichni ode mě čekali titul. Vítězství má pro mě podobnou hodnotu, jako když jsme loni jako družstvo vyhráli mistrovství Evropy ve volné hře," radoval se Hošek.

Jeden z největších českých talentů této hry si titul určitě zaslouží. Přípravě věnoval maximum. „Trénuju každý den. Několik hodin. Když je taková akce, tak už měsíc dopředu zaměřuju trénink právě na danou disciplínu. Jsem rád, že se to vyplatilo," řekl Hošek.

Toho po i po mistrovství čekají důležité soutěže. Jako člen prvoligového družstva BC Ponětovice dospělých chce klubu pomoci k postupu do obnovené celostátní extraligy družstev, ale hlavně se bude chystat na obhajobu evropského zlata v družstvech.

„Účast v extralize by nám už uniknout neměla, ale chceme se pokusit vstoupit do ní jako držitel některé z medailí. Věřím, že v semifinále současné nejvyšší soutěže chybět nebudeme. Já začátkem dubna pojedu na juniorské mistrovství Evropy do Brandenburku, kde s Adamem Bačou a Adamem Kozákem budeme obhajovat titul mistrů Evropy v družstvech ve volné hře. A myslím, že máme docela slušné vyhlídky, protože nikdo v Evropě nemá tak vyrovnané družstvo, jako jsme my. Naši největší soupeři většinou mají jasnou jedničku, ale za ní je to slabší. Já tam pak budu hrát Svůj první titul mistra republiky v karambolovém kulečníku získal junior BC Ponětovice Ondřej Hošek. A hned v nejtěžší disciplíně trojbandu. i mistrovství jednotlivců, ale tipovat nějaké cíle si netroufnu. Konkurence tam bude opravdu velice silná," dodal nový juniorský šampion.

„Ondra tam může překvapit. Dává kulečníku všechno a vidíme, jak se týden od týdne zlepšuje. Tady na mistrovství byly jeho výkony v trojbandu vynikající. V těch prvních dvou partiích dokonce na vysoké evropské úrovni. A ve volné hře je ještě silnější, takže věřím, že se na mistrovství Evropy neztratí," pochválil mladého karambolistu předseda BC Ponětovice Vladimír Burian.

Výsledky mistrovství republiky:

Jednoband: 1. Adam Bača (Sokol Žižkov) 10 bodů, 2. Ondřej Hošek (BC Ponětovice) 8, 3. Adam Kozák (SKPS Ústí nad Labem) 6, 4. Milan Ettel (Sokol Chlumec nad Cidlinou) 4, 5. Štěpán Joch (Ekvita Kladno) 2, 6. Richard Vintrocha (BC Havířov) 0.

Trojband: 1. Ondřej Hošek 10 bodů, 2. Adam Kozák 8, 3. Štěpán Joch 6, 4. Adam Bača 2, 5. Milan Ettel 2, 6. Richard Vintrocha 2.

 

 

 

Autor: Zdeněk Vlach
Uveřejněno: 15. ledna 2013
Se souhlasem převzato ze serveru www.vyskovsky.denik.cz