Vyškovský deník - Veterán oslavil 105 let

Noviny Narodil se ještě za císaře pána a pamět, jak dokazuje, má obdivuhodnou. Nejstarší křenovický obyvatel Stanislav Spáčil, rodák z Pozořic, ve středu oslavil 105 let

 

Stanislav Spáčil z Křenovic, který se může pyšnit statutem válečného veterána, oslavil ve středu 105. narozeniny.Stanislav Spáčil z Křenovic, který se může pyšnit statutem válečného veterána, oslavil ve středu 105. narozeniny.Stanislav Spáčil z Křenovic, který se může pyšnit statutem válečného veterána, oslavil ve středu 105. narozeniny.Stanislav Spáčil z Křenovic, který se může pyšnit statutem válečného veterána, oslavil ve středu 105. narozeniny.
Přestože mu podle slov jeho dcery Vladimíry od loňských narozenin ubylo sil, křenovický válečný veterán i nadále vyzařuje dobrou náladou a energií. „Ještě loni se sám dokázal dopravit do Slavkova a také do Brna, teď už by to nezvládl. Ale letos na jaře se ještě pokoušel jezdit na kole. Zjistil ovšem, že už ani to nepůjde," uvedla Vladimíra Spáčilová. Nejvíc času teď její otec tráví na zahrádce. „A také hodně odpočívá. Večers se rád dívá na televizi. Sleduje sport," řekla Spáčilova dcera. Mezi jeho nejoblíbenější patří fotbal. „Když jsem byl mladý, hrával jsem ho," svěřil se Spáčil, který v minulých komunálních volbách kandidoval do obecního zastupitelstva. „Ani teď bych se tomu nebránil, kdyby mě někdo chtěl na kandidátku," podotkl oslavenec, který má tři vnoučata a stejný počet pravnoučat.
 
Autor: Martina Hašková
Uveřejněno: 26. dubna 2013
Se souhlasem převzato ze serveru www.vyskovsky.denik.cz