Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Pochod slavkovským bojištěm

Akce byla ukončena

Skupina historického šermu Buhurt, napoleonská sekce, vás opět po krátké odmlce srdečně zve na pochod slavkovským bojištěm po zelené turistické značce vedoucí přes Křenovice.

Zájemci o tento již tradiční výšlap po stopách všech zúčastněných armád slavkovské bitvy mohou přijít v sobotu 26. listopadu 2022 na horní nádraží v Křenovicích, odkud odjedeme vlakem v 7.54 hod. do Újezdu u Brna.

Pěšky se potom od nádraží vydáme ke kapličce sv. Antonína Paduánského, dále na Mohylu míru, kde se můžeme občerstvit v místní kavárně, či navštívit stálou expozici v místním muzeu. Pokračovat budeme k Pomníku tří císařů nad Zbýšovem a přes hromadné hroby nad naší obcí zpět do Křenovic. Celá trasa měří necelých 13 km a pro více zdatné může cesta pokračovat až do Slavkova, odkud se mohou dopravit zpět opět vlakem, a to s odjezdem v 13.17, 15.17 nebo 17.17  hodin směr Brno. Týden před samotnými vzpomínkovými akcemi si tak společně projdeme část bojiště. Všichni účastníci a uniformovaní kolegové, na které čeká v průběhu pochodu historický kvíz s odměnami, jsou v hojném počtu vítaní. U jednotlivých zastavení bude k uctění památky padlých vystřelena čestná salva. Pochod pak zakončíme v Křenovicích u sochy M. Kutuzova asi ve 12.00 hod.

Pokud nás letos nezaskočí nějaká lapálie ohledně covidu, sejdeme se v pátek 2. prosince 2022 na společné akci „Francouzové v Křenovicích“.

Oldřich Bartošek, za SHŠ Buhurt

 

Zpět nahoru