Pochod slavkovským bojištěm

Pochod slavkovským bojištěm Skupina historického šermu Buhurt Křenovice, napoleonská sekce, vás srdečně zve na pochod slavkovským bojištěm.

Zájemci o tento již tradiční pochod po stopách slavkovské bitvy mohou přijít v sobotu 24. listopadu 2012 na horní nádraží v Křenovicích, kde se bude odjíždět vlakem v 7.54 hod do Újezda u Brna.

Přidat se ke koloně můžete kdekoliv po cestě. Od nádraží se pěšky vydáme ke kapličce sv. Antonína Paduánského a potom na Mohylu míru, kde se můžeme občerstvit v místní kavárně, či navštívit expozici v muzeu. Dále bychom pokračovali k pomníku nad Zbýšovem a přes hromadné hroby nad naší obcí zpět do Křenovic. Celá trasa měří cca 13 km a pro více zdatné může cesta pokračovat až do Slavkova, odkud se mohou dopravit zpět do Křenovic opět vlakem, a to s odjezdem v 13.17, 15.17 nebo 17.17 hod. Doufáme, že se nám vydaří počasí, a my si tak společně týden před samotnými vzpomínkovými akcemi projdeme tuto vyznačenou turistickou trasu (zelené turistické značení). Připomeneme si tak, co vojáci té doby zažívali při svých pochodech a taženích. Uniformovaní vojáci, civilní obyvatelstvo a rodiče s dětmi jsou v hojném počtu srdečně vítáni. Pro všechny bude připraven malý kviz se závěrečným vyhodnocením.

Prohlédněte si fotografie z minulého ročníku: Pochod slavkovským bojištěm 2011