Dům pro seniory Křenovice se nachází ve středu obce vedle Obecního úřadu Křenovice, byl dokončen v červnu 2022

V přízemních prostorách budovy se nachází ordinace praktického lékaře pro dospělé. Lékárna se nachází v budově obecního úřadu.

Budova má přízemí, jedno patro a je vybavena výtahem. Součástí domu pro seniory je společenská místnost s kuchyňkou. Uprostřed objektu je otevřené atrium s lavičkami. V celém objektu není možnost chovat domácí zvířata a platí přísný zákaz kouření.

Dům má dvacet bytů (bytových či ubytovacích jednotek) pro jednotlivce (rozloha cca 30 m²) a pět bytů pro dvojice (rozloha cca 50 m²). Kapacita je tedy třicet ubytovaných osob. Každý byt má samostatnou koupelnu (rozloha cca 5 m2) vybavenou sprchou, umyvadlem a WC. Byty jsou vybaveny vestavěnou skříní, malou kuchyňskou linkou s varnou deskou a odsavačem par. Byty v přízemí mají malé terasy pro odpočinek. Některé byty v patře mají lodžii.

Byty jsou bezbariérové, určené přednostně pro občany Křenovic, kteří jsou příjemci starobního nebo invalidního důchodu a  jsou schopni samostatně vést domácnost. Obec neposkytuje žádnou pečovatelskou službu. Stravu a úklid v bytě si zajišťují nájemci sami.

Cena ubytování je stanovena takto:

1. nájemné ve výši 170 Kč/m2/měsíc
  2. paušál na energie (elektrická energie, topení, vodné a stočné) – nevyúčtovává se

Zájemci o bydlení v Domě pro seniory Křenovice musí podat písemnou žádost na Obecní úřad Křenovice. Před uzavřením nájemní smlouvy budou žadatelé vyzváni k doložení Vyjádření lékaře, který stvrdí, že je žadatel soběstačný a Prohlášení blízké osoby.

V případě, že se nájemníkovi natolik zhorší zdravotní stav, že nebude schopen samostatně vést domácnost a bude potřebovat stálou péči, bude s ním ukončen nájem a musí si s pomocí rodinných příslušníků či blízké osoby zajistit sám jiné vhodné bydlení.

Bližší podmínky pro podávání žádostí, výběru nájemce, uzavírání nájemních smluv apod. jsou stanoveny v Pravidlech pro pronájmy obecních bytů v Domě pro seniory Křenovice.

Za účelem zajištění pokojného soužití všech nájemců a zabezpečení pořádku v domě pro seniory byl vydán Domovní řád.

Více informací a veškeré dokumenty týkající se pronájmu bytů v domě pro seniory budou postupně zveřejňovány na webových stránkách obce, případně budou k dispozici na Obecním úřadě Křenovice, Školní 535, 683 52 Křenovice, tel. č.: 544 223 119, 606 030 487.

Více fotografií naleznete ZDE